Dark Souls Modu, Oyuna Klavye ve Fare Desteği Ekliyor

YAZAN Alp Pektaş

"Praise the sun with your mouse!"

Dark Souls serisinin yapılan en zor oyunlar arasında olduğuna hepimiz hem fikiriz, değil mi? Dark Souls: Prepared to Die Edition ile birlikte 2. ve 3. oyun da PC'ye çıktı. Bu sayede konsola özel bir seri olmadı ve herkes mazoşist gibi oyunların tadını çıkarabildi. Ancak bilgisayar ile büyümüş, konsola uzak oyuncular daha ilk Dark Souls'ta iki kat çile çektiler. Bunun sebebi oyunun zorluğuna ek olarak, sorunsuz bir klavye-fare desteğinin olmaması ve PC oyuncularının alışık olmadıkları gamepadi kullanmaya mecbur bırakılmalarıydı. Konsol oyuncuları bile Dark Souls'da zorlanırken klavyelerinin WASD harfleri silinmiş, fareyle bütünleşmiş oyuncular ne yapsın?

Dark Souls Günlükleri

Methanhydrat adlı bir modcu, Dark Souls Mouse Fix'in son sürümüyle bu derde çare olmayı hedefliyor. Fare hassasiyetini ayarlamak, klayve-fare uyumu, geliştirilmiş hedef seçimi gibi özellikler barındıran modu buradan indirebilirsiniz. Modu kurup kullanabilmek için Dark Souls: Prepared to Die Edition'ın güncellenmiş son sürümüne sahip olmanız gerekiyor. 

1- Önce oyunun fps kilidini kaldıran ve grafik ayarlarını değiştirmenizi sağlayan DSFix'i kurun.

2- Ardından Mouse Fix dosyalarını oyunun DATA klasörüne taşıyın.

3- DSFix.ini dosyasını açıp dinput8dllWrapper satırını dinput8dllWrapper DarkSoulsMouseFix.dll olarak değiştirin.

4- DarkSoulsMouseFixGUI uygulamasını açarak tuş atamalarını ve fare ayarlamalarını yapabilirsiniz.

5- Sorunsuz bir şekilde hallettiyseniz oyunu açarken "MouseFix loaded" sesini duyacaksınız. 

darksoulspcmousefix-big2

Bizzat denedim ve oyunun şu anki halinden gayet memnunum. Farenin sol tıkı ile menülerde ileri, sağ tık ile geri gidebiliyorum mesela. Artık Lordran'daki yolculuğuma kaldığım yerden devam edebilirim!

darksoulspcmousefix-big3

*5 dakika sonra öldü*

İLGİLİ BÖLÜMLER