Need for Speed 2017'den İlk Haberler Geldi - Çevrimiçi Zorunluluğu Yok!

YAZAN Eser Güven

Hız ihtiyacı olanlara

Ne yalan söyleyeyim, araba yarışı denince ben hala daha Need for Speed'i tek geçiyorum. Bunda seriye Need for Speed II'den başlayarak saatlerimi, hatta günlerimi gömmüş olmamın da büyük etkisi olmuş olabilir ama nedense diğer yarış oyunları benim için hep gelip geçici oldu. O yüzden yeni Need for Speed oyunuyla ilgili haberlerin beni heyecanlandırdığını söylememe izin verin.

Need for Speed 2017, 2013 yılında NFS Rivals ve 2015'te de NFS serisinin rebootu olan Need for Speed 2015'i geliştiren Ghost Games tarafından geliştiriliyor ve bu yıl bitmeden önce çıkmış olacak. Haziran ayındaki EA Play'de oyun hakkında oldukça ayrıntılı bilgiler ve hatta belki de oynanış videoları görebileceğiz, ama Ghost Games şimdiden yeni oyun hakkında açıklamalar yapmaya başladı.

Bir kere oyunda kesinlikle modifikasyon olacak. "Biz de seviyoruz, siz de seviyorsunuz, herkes de seviyor" diyor Ghost Games: "Emin olun ki Need for Speed serisini modifikasyon olmadan hayal bile edemiyoruz, bu özellik hem yeni oyunumuzda, hem de bundan sonraki oyunlarımızda her zamankinden daha bile güçlü bir rol oynayacak." Oyunda kesinlikle polisler de bulunacak ve şehirde tam gaz ilerlerken peşinize polisleri takmış olmanın verdiği o heyecanı ve tatmin duygusunu sonuna kadar yaşayacağız. Oyun tamamıyla şehir içinde geçmeyecek, kanyonlardaki ve diğer yerlerdeki yarışlara da katılabileceğiz. "Size yalnızca güzel görünen değil, yapmak istediğiniz şeyleri yapabilmeniz için alan da sağlayan bir dünya sunacağız" demiş Ghost Games. Buna göre ister şehirde asfaltı ağlatacak, ister kendimizi tozlu topraklı yollara vereceğiz. Ghost Games sadece dünyayı yaratacak, içinde neler yapacağımıza ise biz karar vereceğiz. 

Need for Speed 2015 sürekli çevrimiçi olmayı gerektiriyordu ve her ne kadar EA bunu 'ama karşılığında alacağınız içerik buna değecek' şeklinde lanse etmiş olsa da oyuncular tarafından pek de hoş karşılanmamıştı. Need for Speed 2017'de ise tek kişilik hikayeyi çevrimdışı olarak oynayabileceğiz. Tabi ki sürekli çevrimiçi bir dünyada bulunmadığımız için de bu aynı zamanda oyunu istediğimiz zaman durdurabileceğimiz anlamına da geliyor.

Şimdi geriye bir tek oyundan görseller görmek kalıyor, umarım Ghost Games elindeki malzemenin değerini bilir de yine şu oyunun başında keyifli saatler geçiririz.

İLGİLİ BÖLÜMLER