Marvel Yakında Bizi AAA Oyunlara Doyuracak

YAZAN Gencer Fenercioğlu

Marvel Games'in gizli sırları açığa çıktı

Marvel'ın oyun tarafı, şirketin IP'lerini üçüncü parti yayıncılara lisanslamaya döndüğü şu günlerde çok faaldi. Bu sene Insomniac tarafından geliştirilen yeni bir Spider-Man oyunu, yeni bir Marvel vs. Capcom oyunu, Square Enix'in The Avengers Projesi ve daha fazlası var.

Bu oyunların hepsi, Marvel evrenine kendi hikayeleriyle gelecek olan büyük AAA oyunlar. Marvel'daki oyunlardan ve yeniliklerden sorumlu başkan yardımcısı Jay Ong'a göre bu eğilim devam edecek.

Jay Ong verdiği röportajda, Marvel Games'in ev konsolları, mobil cihazlar ve VR/AR için birçok oyun geliştirdiğini doğruladı. Daha önce, daha fazla destekleyici bir rolü olan Marvel Games'in Marvel için temel bir sütun olduğunu ve Marvel evreninde yeni hikayeler yaratma konusunda bağımsız olarak değerlendirildiğini söyledi.

Ong'a göre, Insomniac'ın Spider-Man'i gibi oyunlar yaratmak, Marvel Games ve geliştiriciler arasındaki işbirliğine dayalı bir süreç. Bu durumda Marvel, hangi IP'lerin ve hangi stüdyoların lisanslanacağını seçen hem ortak hem de küratör olarak görev yapıyor.

Jay Ong, Marvel ve sanal gerçeklik hayranları için önümüzdeki aylarda büyük VR oyunlarının duyurulacağını da belirterek, "VR'ı diğer platformları gördüğümüz gibi görüyoruz, çünkü bir şeyler yapmak isterseniz, gerçekten şaşırtıcı bir şey yapmanız gerekiyor. Sanırım hayranlarımız delirecek." dedi.

VR'a şöyle güzel bir Iron Man oyunu gelse hoş olurdu, belki de bir Hawkeye oyunu gelir.