Battlegrounds'da Hiç Kimseyi Öldürmeden Birinci Oldular

YAZAN Oğulcan Çelik

Sonuçta... hayatta kaldılar?

Çıktığı günden beri binlerce kişinin sabah akşam oynadığı PlayerUnknown's Battlegrounds'ı oynan bir Twitch yayıncısı ve arkadaşı, ilginç bir başarıya imza attı.

Öncelikle şunu belirtmek gerekli ki, Battlegrounds H1Z1'den birazcık daha zor bir oyun. Şunu demek istiyorum: Battlegrounds'da ölmemek daha zor. H1Z1, Battlegrounds'a göre daha fazla aksiyona dayalı ve daha az gerçekçi bir oyun olduğu için, saklanarak ve kaçarak hayatta kalmak o kadar zor değil. Hatta H1Z1 geçmişimdeki birinciliklerimin çoğunluğunda -birazcık utanarak söylüyorum- saklanmış ve sona kalmayı beklemişimdir. Fakat Battlegrounds'da bunu yapmak biraz zor.

Kimin nereden vurduğunu bile anlamadan ölebildiğiniz bir oyunda, Kurtjmac adlı yayıncı ve arkadaşı kimseyi vurmadan birinci oldular. Üstelik oyunun son 5 dakikası da bir hayli ilginç. Son halkaya geldikleri sırada hayatta olan yayıncı ve arkadaşının dışında sadece bir kişi var. Etrafa sis bombaları yağdıran Kurtjmac ve arkadaşı, son saniyeye kadar bekliyor, alanın dışında kalarak hasar yemeye başlıyor, tam öleceklerken birinci oluyorlar. Kendileri de duruma bir hayli şaşırıyor olacak ki, Kurtjmac düşüncelerini şöyle ifade ediyor:

"Aman tanrım! Nasıl ya? Tamam, buraya kadar. Oyunu siliyorum... O (sona kalan oyuncuyu kastediyor) bilseydi.. eğer bilseydi burada ne yaptığımızı..."

Yani demem o ki, sabrınız yetecekse ve heyecanı kaldırabilecekseniz; hiçbir şey yapmadan Battlegrounds'da birinci olabilirsiniz. Tabii bunu için bol bol saklanmanız, ateş hattından gerekirse son hız kaçmanız ve bol bol sürünmeniz gerekiyor.