Marvel'dan Yeni Bir X-Men Dizisi Geliyor: The Gifted

YAZAN Eser Güven

Drama soslu X-Men

Televizyonlarda yeteri kadar süper-kahraman dizisi olmadığını düşünüyorsanız şanslısınız, çünkü 2017-2018 sezonunda bizleri The Gifted adında yepyeni bir dizi bekliyor. Hem de aksiyon dolu bir aile hikayesi olarak adlandırılan bu dizinin süper orijinal bir konusu var: "Sıradan bir aile bir gün çocuklarının mutant güçlerine sahip olduğunu fark eder ve hayatları sonsuza kadar değişir. Hükümetin mutantlara karşı tutumunun farkında olan bu aile yine mutantlardan oluşan bir yeraltı örgütüne katılır ve hayatta kalmak için mücadele etmeye başlar."

Marvel ve Fox işbirliğiyle hazırlanan dizinin senaryosunu Matt Nix yazıyor olsa da ilk bölümün yönetmenliğini X-Men filmlerinden tanıdığımız Bryan Singer üstleniyor. Yayınlanan tanıtım videosunun ilgi çeken kısmı ise herhangi bir şekilde X-Men'den bahsedilmiyor veya logo kullanılmıyor oluşu. Neyse ki daha önceden yapılan açıklamalardan bu dizinin X-Men evreninde geçeceğini biliyorduk ve Singer diziyle ilgili şöyle bir açıklama yapmıştı: 'Bunun Legion gibi bir dizi olmasını beklemeyin, hatta X-Men filmleri gibi olmasını da beklemeyin. Bu aileyle ilgili bir dizi. Bir aile draması. Tabi ki yine efektler, süper güçler falan olacak ama özünde duygusal bir hikaye anlatacağız, tamamen aileyle ilgili olacak."

The Gifted'in başrollerinde anne rolünde Amy Acker (Person of Interest, Angel) ve baba rolünde Stephen Moyer (True Blood) bulunurken, mutant olduklarını keşfeden çocukları da Natalie Alyn Lind (Gotham) ve Percy Hynes White (Between) canlandıracak. Bu arada pilot bölümünde efsane Stan Lee'nin görüneceğini eklemiş olayım.

Bakalım bu aile draması fikri ne kadar tutacak? Hoş böyle düşününce Heroes için de bir aile draması demek mümkün, değil mi? Sonuçta orada da Bennet ailesinin başına neler neler geliyordu :)

İLGİLİ BÖLÜMLER