YAZAN Emre Özdemir

Ah, bir de arka arkaya ertelenmese...

 Payday'in yaratıcısı Overkill tarafından geliştirilen ve gerek dizisi, gerekse oyunları oldukça beğenilen The Walking Dead'in yaratıcısı Robert Kirkman'ın da işin içinde olduğu Overkill's The Walking Dead'in sanat çalışmaları yayımlandı.

Yayımlanan çalışmalar ne yazık ki sadece iki tane, fakat atmosfer oldukça tatlı gözüküyor.

overkills-the-walking-dead-big-2

overkills-the-walking-dead-big-3

Overkill'in The Walking Dead'i Bu Sefer De 2018'e Ertelendi

Overkill's The Walking Dead; içinde hayatta kalma, gizlilik ve rol yapma gibi ögeleri barındıran bir oyun olacak. Co-op olarak oynanabilecek olan oyun bizlere beklediğimiz The Walking Dead'den farklı bir senaryo sunacak. Çünkü serinin yaratıcısı Robert Kirkman, kendi geliştirdikleri oyunun serinin diğer oyunları gibi olmasını istemiyor. Kendi hikayesini anlatmasını, hatta kendi kahramanlarını yaratmasını istiyor.

"Önceki Walking Dead oyunları lisanslı ürünlerdi ve bu tip oyunların genelde 'dandik' olduğunu düşünüyorum. Yeni oyunda ne yapılacağı kadar ne yapılmayacağı da önemli. Mesela herkes Daryl Dixon'ı sevdiği için kendisini oyunda koşturup zombileri avlarken görmeyeceksiniz. Ya da sırf insanlar Rick Grimes'ı seviyorlar diye onu zorla hikayeye dahil etmeyeceğiz. Overkill'in The Walking Dead'i diğer oyunlar gibi diziyi takip etmeyecek, kendi hikayesini oluşturacak."

PC, PS4 ve Xbox One için piyasaya çıkması beklenen Overkill's The Walking Dead önümüzdeki sene oyuncularla buluşacak.

İLGİLİ BÖLÜMLER