YAZAN Emre Özdemir

Umarım ilk oyun gibi ağır şekilde ek paketlere bağlı kalmayız...

 Ubisoft, 2014 sonunda piyasaya çıkarttığı The Crew'u seri haline getirerek devam etmeyi planlıyor. Hatta bu akşam itibari ile planlar resmileşti ve The Crew 2 duyuruldu!

Haber, The Crew'un resmi Twitter sayfasında ve Ubisoft'un forumunda duyuruldu. Fakat duyuru derken öyle çok bir şey beklemeyin. Şimdilik sadece The Crew 2 geliyor cinsinden sade bir açıklama yapıldı. Oyuna ait görsel, video ya da her hangi bir detay verilmedi.

2014'ün aralık ayında piyasaya çıkan The Crew, oyuncularla buluşmadan önce oldukça heyecan yaratan bir yapımdı (tanıdık geldi mi?). Fakat oyun her ne kadar kötü olmasa da tanıtılırken verdiği gazı piyasaya çıktıktan sonra kendisi alamadı, hatta oyuncular tarafından oldukça karışık yorumlar aldı.

Fikir, harita ve görsel kalitesi bakımından oldukça başarılı olan The Crew, oynanışı ilk başta oldukça garip(!) gelse de alışılınca gayet zevkli bir oyun. Fakat oyunun oldukça pahalı olan Wild Run ve Calling All Units ek paketlerini satın alamıyorsanız işler bir süre sonra sıkıcı ve kendini tekrar eden bir hale bürünüyor.

Henüz ikinci oyunla ilgili detaylar açıklanmadı ve daha önce defalarca dilim yanmış olmasına rağmen bende bir heyecan oluştu. Çünkü ilk oyun gerçekten de büyük bir potansiyele sahipti. Bakalım ikinci oyunla buna erişebilecekler mi?

Bu arada The Crew 2 ile durmayacak olan Ubisoft, Far Cry 5 ve yeni Assassin's Creed oyununu da duyurdu! Bitti mi? Bitmedi... Son formuna hala bürünmeyen Ubisoft tüm bu saydıklarımızın dışında 4 yeni AAA oyun daha açıklayacak.

4... Yeni... Heyecan...

İLGİLİ BÖLÜMLER