Wild West Online Kickstarter'ı ve Erken Erişimi Pas Geçecek

YAZAN Eser Güven

WWO gümbür gümbür geliyor

İlk önce Red Dead Redemption 2'den ekran görüntüsü geldiğini sanıp heyecanlandığımız, sonrasında ise vahşi batıda geçecek olan yeni bir DVO ile karşı karşıya olduğumuzu öğrenip duble heyecanlandığımız Wild West Online'dan güzel haberler geliyor. Oyun duyurulduktan sonra geliştiricisi 612 Games'in sitesi 200,000'den fazla kez ziyaret edilmiş, binlerce eposta gönderilmiş ve bu yoğun ilgiye oyunun yatırımcıları da kayıtsız kalamamış. Kesenin ağzını iyice açan yatırımcılar sayesinde oyun Kickstarter fonlamasına gerek duymayacak.

612 Games ayrıca oyunun Erken Erişim sürecini de es geçeceğini ve tamamen oyunun kesin çıkışını 2017 yılı içerisinde yapmaya odaklanacaklarını da açıkladı. Oyunun web sayfasını takibe alarak yaz aylarında yapılacak olan Alfa ve Kapalı Beta süreçlerini takip edebilir ve hatta siz de bu betaların bir parçası olabilirsiniz.

Wild West Online kendisine ulaşacağı belli fon miktarları için değişik hedefler de koymuştu ve gelen bu büyük yatırım sayesinde 612 Games koydukları tüm hedeflerin ana oyuna ekleneceğini de söyledi. Buna göre oyunda kadın karakterleri de kontrol edebilecek, kart oyunları oynayabileceğiz. Oyun çıktıktan sonra da sürekli olarak yeni içerik ve özelliklerle desteklenmeye devam edecek. Zaten oyunun kendi sayfasında da şimdiden 5 tane genişleme listelenmiş:

Home on the Range ile bir arazi alıp kendi evimizi kurabileceğiz (aynı Skyrim gibi), Night Manager ile gece görevlerine çıkabilecek, Great Train Robbery ile bir tren soygununda kanunun istediğimiz tarafında yer alabileceğiz. Mountain Map genişlemesi ile harita büyüklüğü iki katına çıkacak ve oyuna dağlar eklenecek, Viva Mexico! ile de Eski Meksika'ya bir yolculuk yapabileceğiz. Bunların tümü de kulağa o kadar cazip geliyor ki.

Wild West Online'da oyuncular ister kanun adamı, ister kanun kaçağı, ister keşif meraklısı olarak oynayabilecekler. Şimdiye kadar edindiğimiz bilgilere göre Red Dead Redemption'da yapabildiğimiz çoğu şeyi bu oyunda çok oyunculu olarak yapabileceğiz ki bu çok güzel olacak.

Oyun bu yıl içinde PC'ye özel olarak çıkacak.

İLGİLİ BÖLÜMLER