Life is Strange 2 Resmen Duyuruldu - Peki Hikayesi Ne Olacak?

YAZAN Yasin Madyb İlgün

Yakın zamanda bir fragman da paylaşsalar ne güzel olur.

Uzun bir bekleyişin ardından Life is Strange'in devam oyunu ile ilgili resmi bir haber geldi. Dontnod Entertainment, oyunun yeni sezonu için çalışmalara başladıklarını resmen duyurdu!

Life is Strange'in toplamda üç milyon satışa ulaşması şerefine bir video yayımlayan oyun şirketi, bu kısa ve samimi videonun sonlarına doğru ikinci sezonun yolda olduğunu belirtti. Tabii ki Dontnod ikinci sezon üzerinde çok daha uzun bir süredir çalışıyordu, ancak sonunda resmiyete kavuşması beni çok mutlu etti. Hiç beğenmeyeceğimi düşünerek elime aldığım, yoğun tavsiyeler üzerine deneyip aşık olduğum bir oyun Life is Strange. Üstelik bir oyuncu olarak sevdiğim oyun tarzının çok dışında kalmasına rağmen bayılarak oynamıştım. 

E3-2017-oyunlar-listesi

Gerçi Dontnod oyunla ilgili verdiği bazı sözleri tutamamış ve bana kalırsa o hikayenin hakkını veren bir son sunamamıştı, ancak Life is Strange'in son yıllarda oynadığım en kaliteli oyunlardan biri olduğu gerçeğini değiştirmedi bu. İkinci sezonda hikaye bazında nasıl bir yol izleyeceklerini de merak ediyorum. Malumunuz ilk oyunun iki sonu birbirinden bir hayli farklıydı. 

Oyunun dağıtıcısı Square Enix'in E3 2017'ye almayacağını düşünürsek, E3'te Life is Strange ile ilgili bir beklentiye girmemek lazım diye düşünüyorum. Life is Strange 2'yi (ya da ikinci sezon mu desek acaba?) heyecanla bekliyorum. 

İLGİLİ BÖLÜMLER