Portal'ın Ünlü Companion Cube'ü Artık Dota 2'de!

YAZAN Eser Güven

Companion Cube de bizi görecek mi?

Portal'dan tanıdığımız, bir çok oyuncağı yapılan Companion Cube artık Dota 2'nin kozmetik eşyalarından biri ve onu kullanacak olan kahraman ise Io.

Valve geçen sene düzenlediği Arkana oylamasında oyunda bulunan 113 kahramandan hangisinin karakterin tasarımını tamamen değiştirecek bir kozmetik eşya almasını istediklerini oyunculara sormuştu. Finale kalan isimler Dota 2'nin popüler isimlerinden biri olan Juggernaut ve oyunun en ufak bir popülaritesi bile bulunmayan destek kahramanı Io olmuştu. Hani bazı oylamalarda alakasız isimler camianın desteğiyle kendisini ilk sıralarda bulur ya, Io'nun ki de öyle bir şanstı işte. Ama bu destek bile Io'ya yarışmayı kazandırmaya yetmedi ve Juggernaut kıl payıyla da olsa oyların %52'sini alarak kazandı.

Bu yarışmanın ardından Io kendisine yeni hayranlar edindi ve bu seneki Arcana oylamasında da arkasında güçlü bir destek bulacaktı. Ama oyuncular bir de baktılar ki Io listede yok, bu bazılarında tabi ki büyük hayal kırıklığı yarattı. Ama meğer durum başkaymış, Valve çoktan Io için yeni bir Arkana hazırlamış bile. Benevolent Companion ismindeki bu Arcana bu yılki International Battle Pass ödüllerinden birisi ve Io'yu Portal'ın altı yüzünde de kalpler olan o sevimli test kübüne dönüştürüyor! Elbette bu yeni Arcana beraberinde yeni animasyonlar da getiriyor, mesela kahramanın Relocate ultisini kullandığınızda ortaya turuncu ve mavi portallar çıkıyor (bilin bakalım bu portallar hangi oyundan *kıps*).

Bu Arkana'ya sahip olmak için Battle Pass'te 245. levele ulaşmanız gerekli. Oyunda görev yaparak level atlamak size sıkıcı geliyorsa oyun içi mağazasından da level satın alabiliyorsunuz ama sırf bu Arkana için yaklaşık 110 dolar harcamak zorunda olmak kimseye cazip bir fikir gibi gelmeyecektir. Siz en iyisi oynayarak level atlayın.

İLGİLİ BÖLÜMLER