The Walking Dead: A New Frontier'in Sezon Finali Tarihi Belli Oldu

YAZAN Eser Güven

Bir sezonun daha sonuna geliyoruz

Telltale Games'in bizlere Javier, Clementine ve diğerlerinin hikayesini anlatmaya devam ettiği The Walking Dead: A New Frontier'in sezon finali yaklaştı. Buna göre Aralık ayından beri devam eden sezonun beşinci ve son bölümü olan "From the Gallows" 30 Mayıs'ta yayınlanacak.

Telltale bu duyuruyu yeni bölümde bizi nelerin beklediğini anlatan minik bir özetle süslemiş, oyunu zaten bölümden bölüme oynuyorsanız bahsettikleri şeyleri biliyorsunuzdur ama hani aranızda oynamamış ve oynamaya başlamak için finalin yayınlanmasını bekleyenler varsa (hoş neden böyle bir şey yapasınız ki, dizi mi bu) ufak tefek spoilerlar olabileceği konusunda sizi uyarmış olayım. Daha önce de on kez spoiler uyarısı yapmama rağmen benzer bir haberi okuyup da "dizide yemediğim spoileri haberde yedim" diye sitem eden bir okurumuz olmuştu, o yüzden biraz daha temkinli olmaya çalışıyorum :)

Tamam mıyız, spoiler olabileceği ihtimalini anladık mı?

Telltale'in söylediğine göre bu bölümde Javier'in en yakınındakiler de dahil olmak üzere herkesin hayatı tehlikede ve sezon boyunca vermiş olduğunuz kararlar, yapmış olduğunuz eylemler hangi karakterlerin Javier'e güveneceğini belirlemiş olacak. Richmond resmen çöküşün eşiğinde ve içinde bulundukları kriz bu sefer gerçekten de çok ciddi. Her an beklenmedik biçimde ihanete uğrama ihtimalimiz var.

The Walking Dead: A New Frontier PS4, Xbox One, PC, iOS ve Android'de oynanabiliyor ve bu sezon finali serinin finali olmayacak. Yine de en azından Javier ve Clementine'in hikayesinin sonlanacağını ve önümüzdeki sezonda belki yine Clementine ile bambaşka maceralara atılacağımızı düşünüyorum.