YAZAN Yasin Madyb İlgün

Peki PC'ye ne zaman çıkacak?? Heyecanımın yarısını aldın Bungie.

 Bungie'nin MMO, aksiyon RYO'su Destiny 2'nin PC için çıkacağını mart ayının sonlarında duyurmuştuk. Ancak Bungie, dün yaptığı Destiny 2 Canlı Yayını'nda bombayı bıraktı ve kaçtı adeta.

Oyunun PC sürümünün Battle.net'te yer alacağını duyuran oyun şirketi, bununla birlikte PC sürümünün kusursuz olması için daha fazla zamana ihtiyaç duyduklarını söyledi. Normalde 8 Eylül'de çıkmasını beklediğimiz PC sürümü, böylece konsol versiyonlarının arkasında kalmış olacak. 8 Eylül'de sadece Xbox One ve PlayStation 4 sürümleri raflardaki yerini alacak.

> Blizzard'ın Tarihinde Bir İlk - Şirket Dışı Bir Oyun Battle.net'te

Destiny 2'nin yönetmeni Luke Smith, PC Gamer'a verdiği demeçte oyunun PC sürümü için şu an bir tarih veremeyeceğini söyledi, ancak gelecek haftalarda bu konuyla ilgili bir açıklama yapacaklarını belirtti. Muhtemelen bu gecikme hem oyunun PC için tamamen baştan tasarlanıyor olması, hem de Battle.net'te yer alacağı için Blizzard'ın dayattığı bazı kalite koşulları sebebiyledir. Açık olmak gerekirse geç olsun, ama güç olmasın diyen kitledenim ben. Bu gecikmeyi pozitif karşılıyorum.

E3-2017-oyunlar-listesi

Ancak bu gecikme ile kafalarda bir soru işareti oluştu. Bungie, daha önce oyun çıkmadan her platformda açık beta yayımlayacaklarını duyurmuştu. Bu durumda PC için yapacakları betanın durumu ne olacak merak ediyoruz.