Ubisoft Oyunları 2017'nin En Çok Kazandıranlar Listesinde Zirveye Kuruldu

YAZAN Eser Güven

Ubisoft zirvenin keyfini çıkarıyor

Düzenli olarak aylık yazılım ve donanım satışları ile ilgili listeler yayınlayan The NPD Group'un yaptığı "yılın başından beri satış miktarları" açıklamasında Ubisoft'un zirveye kurulduğunu görüyoruz. Buna göre bu yıl şu ana kadar en büyük geliri getiren oyun Tom Clancy's Ghost Recon: Wildlands olurken, onu yine bir Ubisoft oyunu olan For Honor takip ediyor.

The NPD Group'un bu listesi tane bazında satış rakamlarını değil, dolar bazında kazanca göre hazırlanıyor. Yani aslında listenin aşağı sırasında yer alan bir oyun sayıca daha fazla satmış olabilir, ama daha ucuz olduğu için getirisi nispeten daha az olmuştur. Buna göre ilk 10 şu şekilde sıralanmış:

1. Tom Clancy's Ghost Recon: Wildlands
2. For Honor
3. The Legend of Zelda: Breath of the Wild
4. Horizon Zero Dawn
5. Mass Effect: Andromeda
6. Resident Evil 7: Biohazard
7. Grand Theft Auto V
8. NBA 2K17
9. Call of Duty: Infinite Warfare
10. MLB 17: The Show

Nintendo'nun geçen ay açıkladığı bilgilere göre Breath of the Wild'ın 2,76 milyon kopya sattığını biliyorduk; bu bile Ubisoft'un oyunlarına yakalaması için yeterli olmamış. Listenin en dikkat çeken kısmı ise neredeyse 4. yılını dolduracak olan Grand Theft Auto V'in hala daha deli gibi satıyor oluşu. Oyunun şimdiye kadar 75 milyonun üzerinde sattığını öğrenmiştik ama bu satışların hala güçlü biçimde devam ediyor oluşu yeni konsol veya bilgisayar alanların yanında mutlaka GTA V'e de yöneliyor olduğu düşüncesini getiriyor akıllara.

tum-zamanlarin-en-cok-satan-25-oyunu

Nisan ayı için tane bazında satış rakamları listesinde ise zirvede Mario Kart 8 Deluxe yer alıyor ve en yakın takipçisi ise Persona 5. Bu liste de şu şekilde oluşmuş:

1. Mario Kart 8
2. Persona 5
3. The Legend of Zelda: Breath of the Wild
4. MLB 17: The Show
5. Tom Clancy's Ghost Recon: Wildlands
6. Grand Theft Auto V
7. Mass Effect: Andromeda
8. NBA 2K17
9. Overwatch
10. Call of Duty: Black Ops II

Onca eleştiri almasına rağmen Mass Effect: Andromeda'nın da hiç fena performans sergilemediğini söylemek lazım.