Yeni Süper Kahraman Dizisi Black Lightning'in İlk Fragmanı Çıktı

YAZAN Yasin Madyb İlgün

Black Lightning kötüleri kızartmaya geliyor!

 The CW'nun yeni süper kahraman dizisi Black Lightning'in fragmanı sonunda çıktı. Elektrik güçleri olan kahramanımız Jefferson Pierce'ın hikayesini konu alacak dizi The Flash, Arrow, Legends of Tomorrow ve Supergirl gibi The CW ekranlarında olacak.

Pierce'ın gençliğinde de Black Lightning olarak kötülere karşı savaştığını, ancak bir süre sonra emekli olup tam zamanlı olarak okul müdürlüğü yaptığını görüyoruz. Kendisi bu şekilde çok daha fazla insanı kurtarabileceğini düşünüyor. Ancak sokaklarda vahşet ve şiddet gittikçe artıyor ve Pierce, bir kez daha Black Lightning olarak sokaklara geri dönüyor. 

Fragmanda aynı zamanda kızının da aynı süper güçlere sahip olduğunu görüyoruz. Black Lightning'i canlandıracak olan Cress Williams rolünün hakkını verebilecek gibi dursa da dizi buram buram The CW kokuyor. Süper kahraman hikayelerini pembe diziye dönüştürmeyi başarabilen bu TV kanalına güvenemiyor insan. Ton olarak diğer The CW dizilerinden farklı duracak gibi gözükse de çekim teknikleri ve renkler aynı dramatik yapıda bir dizi izleyeceğimizi işaret ediyor.

sinema-14-super-kahraman

Kafalarda soru işareti oluşturan ince bir detay var bu noktada. Zira Black Lightning, Arrowverse'e dahil değil. Yani diğer The CW süper kahraman dizileriyle aynı gerçeklikte geçmiyor. Ancak yapımcı kadrosunda Greg Berlanti'nin olduğunu düşünürsek bir şekilde Black Lightning'i de bu evrene kolayca dahil edebilirler. Neticede The Flash için paralel evrenler, dünyalar ve zaman içerisinde gidip gelmek artık çıtır çerez işine dönüştü.

İLGİLİ BÖLÜMLER