PlayerUnknown’s Battle Royale, ModDB'nin Onur Listesine Alındı!

YAZAN Emre Özdemir

PlayerUnknown’s Battle Royale, onur listesinde kuzeni DayZ'nin yanındaki yerini aldı

PlayerUnknown’s Battle Royale; son zamanların oldukça popüler battle royale oyunu PlayerUnknown’s Battlegrounds'un esin kaynağı olan ARMA 3 moduModDB'nin onur listesine girdi!

Brendan Greene tarafından geliştirilen; ARMA 3 için oyuncular trafından yapılan silah ve harita modlarını bir çatı altına toplayan PlayerUnknown’s Battle Royale artık kuzeni DayZ ile birlikte ModDB'nin onur lstesinde boy gösteriyor.

PUBR'nin girdiği onur listesi yıldızlar geçidi gibi. DayZ, Cry of Fear, The Stanley Parable, Nehrim: At Fate's Edge, Company of Heroes: Eastern Front, Project Reality, Garry's Mod... Say say bitmeyen, birbirinden başarılı ve ses getirmiş çalışmalar.

"Son yıllarda beni bir oyuncu olarak heyecanlandırabilen ilk oyun ARMA 3'tü." diyen Green, ARMA 3 için silah ve harita modu yapan diğer mod yapımcıları olamasa PUBR'ın ortaya çıkamayacağını söylüyor. 

"ARMA kadar mod topluluğuna serbestlik ve kontrol sağlayan bir oyun daha yok. Bunun yanı sıra ARMA'nın silah, harita ve diğer konularda mod hazırlayan azimli bir kitlesi var. PUBR, topluluk tarafından yaratılan bu silah ve harita modlarını birlikte kullanma imkanı sağlıyor. Onların desteği ve çalışmaları olmasaydı PUBR'de bir hiç olurdu."

Modlar gerçekten de oyunların ömrünü uzatmanın yanı sıra, oyunculara farklı deneyimler sunma ve kullanabilecekleri yeni eşyalar temin etme konusunda muhteşem bir iş çıkartıyorlar. Ben oyunlarda mod kullanmayı pek sevmiyorum, en azından oyunu vanilla olarak bitirene kadar. Fakat haberimizde de geçen, modların yeni oyunlara ilham vermesi olayı gerçekten de biz oyuncular için muhteşem.

Oyunlarda mod kullanmak ya da modlardan yola çıkılarak yaratılan yeni oyunlar konusunda siz ne düşünüyorsunuz Oyungezerler?