Battlefield 1'e Kadın Askerler Geliyor - BF Serisinde İlk Defa Kadın Askerler Olacak

YAZAN Gencer Fenercioğlu

Çoklu oyuncu modu için güzel bir haber

Name of the Tsar'ın EA Play 2017'de gerçekleşecek ilk oynanışı için DICE tarafından yapılan yeni Battlefield 1 duyurusunda, her zamankinden daha ilginç bir şey açığa çıktı: kadın askerler. Daha önce herhangi bir Battlefield oyununda oyuncunun kullanımına açık olmayan kadın askerler, yaklaşmakta olan Rus paketi sayesinde Birinci Dünya Savaşı ortamında kullanılacak.

Tarihsel olarak Birinci Dünya Savaşı sırasında Rusya, Şubat Devrimi'nden sonra 1. Rus Kadın Ölüm Taburunun da aralarında bulunduğu 15 tane kadın taburu kurmuştu. Bazı Rus kadınları, gönüllü oldukları erkeklerden oluşan düzenli askeri birliklere katılmışlardı. Bununla birlikte, 1917 ilkbaharından itibaren, Geçici Rusya Hükümeti'ne özel kadın taburlarını yaratmaları için daha fazla kadın baskı yapıyordu.

Duyuru resmine ek olarak, DICE'ın resmi sanat kitaplarında erken konsept çizimleri de bulunuyor. The Art of Battlefield 1, hem Alman hem de Rus uyruklu birkaç kadın askerini gösteriyor.

Kadın askerlere ek olarak, In the Name of the Tsar ile birlikte yeni haritalar, yeni silahlar ve yeni araçlar da gelecek.