YAZAN Eser Güven

Tam bir nostalji fırtınası

Öncelikle eğer Şubat ayında yapılan duyuruyu kaçırdıysanız ve şu an "Ne? Castlevania dizisi mi? Hem de Netflix? Ne zaman? Nasıl? Hani?" falan gibi sorular soruyorsanız sizi şu haberimize yönlendireyim ki üzerinizdeki şoku atlatıverin. Tamam mıyız? Evet, Castlevania animasyon dizisi olarak Netflix'e geliyor ve diziden taze taze ilk fragman da yayınlandı. Fragman yalnızca bir buçuk dakika sürüyor olsa da tam bir nostalji rüzgarı estirmeyi başarıyor. Çünkü video orijinal bir NES'e takılan Castlevania oyunuyla açılıyor ve bir anlığına sanki videoyu NES grafikleriyle CRT televizyonda izleyeceğimizi sanıyoruz.

Castlevania III: Dracula's Curse oyununun hikayesini konu alacağı söylenen Castlevania dizisi 7 Temmuz'da yayınlanacak ve projenin arkasındaki isim olan Frederator Studios'un yaptığı açıklamaya göre kesinlikle yetişkinlere hitap edecek bir içeriğe sahip olacak. Dizide Belmont klanının hayatta kalan son üyesi Trevor Belmont'u Doğu Avrupa'yı Vlad Dracule Tepe'den kurtarmaya çalışırken seyredeceğiz.

Netflix kısa süre önce de Witcher'ın dizi olarak karşımıza çıkacağını açıklayarak büyük bir sürpriz yapmıştı. Video oyunlarına da el attıklarına göre bundan sonraki hamlelerinin ne olacağını merakla bekliyorum. Peki sizce hangi oyunların dizileri çekilse güzel olurdu?

İLGİLİ BÖLÜMLER