YAZAN Yasin Madyb İlgün

Cuma günü saat dörtte çıkacak Far Cry 5 fragmanı öncesi tüm bildiklerimizi sıralıyoruz. 

 Ubisoft, Far Cry 5'i duyurdu ve ortalık yerinden oynadı. Bu hafta içerisinde de önce dört tane kısa fragman yayımlandı, ardından da oyunun ilk sanat çalışmasını görmüş olduk.

Fransız oyun firmasının bizlerle paylaştığı içeriklerden ne gibi bilgiler çıkarabileceğimize bir bakalım. Bazı bilgilerde ufak yanılma payları olabilir, zira burada genel olarak paylaşılan içeriklerden çıkarımlar yapıyoruz.

1. Oyun Montana'da Günümüz Amerika'sında Geçiyor

Far Cry 5'in Montana'da geçeceğini artık hepimiz biliyoruz herhalde. Bununla birlikte herkesin kafasını karıştıran bir konu vardı. Oyun Kovboy temasını mı içerecek, yoksa günümüz ABD'sinde mi geçecekti? Eh paylaşılan sanat çalışmasında tırlardan tutunda güneş gözlüklerine, modern silahlara kadar pek çok şey gördük. Hatta olayların gerçekleşeceği kasabanın adını da öğrendik: Hope County.

2. Düşmanlarımız Project at Eden's Gate İsimli Bir Tarikatın Üyeleri

Ubisoft'un bizlerle paylaştığı o harikulade sanat çalışmasında oyunun baş kötüsünü görme şansı bulduk. Jilet gibi giyinmiş, keskin hatlara sahip, sakallı bir manyak oyunun baş kötüsü olacak. Kendisi muhtemelen mevzubahis tarikatın da lideri. Tarikatın acımasız bir örgüt olduğunu da hem fragmandaki adam vurma ve nehirde akan ceset görüntüsünden, hem çığlıklı sahneden, hem de görseldeki sırtına "Günâhkar" yazılmış ve elleri bağlanmış insandan anlıyoruz. Tarikatın üyeleri Hristiyanları farklı bir şekilde algılamış ve alternatif bir haç logosuyla karşımıza çıkıyorlar.

far-cry-5-tarikat-uyeleri

3. Bir Şerif Yardımcısını Oynayacağız

Oyunda ana karakterimizin adı henüz belli değil, ama kendisinin bir kanun görevlisini olduğunu tahmin edebiliyorduk zaten. Ubisoft'un bugün yaptığı açıklama ile birlikte ana karakterin bir şerif yardımcısı olacağını da öğrenmiş olduk. Bakalım kahramanımız akılda kalıcı ve duygusal bağ kurduğumuz bir isim mi olacak yoksa silinip gidecek mi?

4. Ubisoft E3 2017'de Oyunu Tanıtacak

Fransız oyun geliştiricisi E3'te büyük bir konferans verecek. Burada Yeni Assassin's Creed, The Crew 2, South Park. The Fractured But Whole ve tabii ki Far Cry 5'e de büyük yer verecek. Ek olarak dört tane yeni oyun duyurusu yapacak olan Ubisfot'un en az bir iki tane oyunu da burada duyurmasını bekliyoruz. 

far-cry-e3-2017