Karayip Korsanları 5 Serinin En Kötü İkinci Açılışına İmza Attı

YAZAN Eser Güven

Seri kan kaybetmeye devam ediyor

Karayip Korsanları 5: Salazar'ın İntikamı'ndan gelen ilk gişe bilgileri Disney açısından hiç de sevindirici durmuyor. Hakkında çıkan onca habere rağmen filme gösterilen ilgi pek yüksek sayılmaz.

Elbette film gişede batmadı, elde ettiği hasılat öyle az buz değil. Gösterime girdiği Cuma gününden beri 76.6 milyon dolar hasılattan bahsediliyor ve bu haftasonunun en çok izlenen filmi de yine Karayip Korsanları. Ama bu hafta filmin öyle dişli bir rakibi yoktu (en yakın rakibi 24 milyon dolarla Galaksinin Koruyucuları ve o film de haftalardır vizyonda) ve bu hasılat serinin ilk filmi olan Curse of the Black Pearl'ün elde ettiği 46 milyon dolarlık açılışın ardından serinin karşılaştığı en düşük değer olarak gösteriliyor.

Şöyle bir karşılaştırma yapacak olursak 2006 tarihli ikinci film Dead Man's Chest 135.6 milyon dolarlık bir açılış yapmış, 2007'deki At World's End'in açılışı 114.7 milyon dolara düşmüş, 2011'deki On Stranger Tides ise 90 milyon dolar ile düşüşü sürdürmüştü. Gördüğünüz gibi git gide azalan bir grafik söz konusu, yani Karayip Korsanları 6 bundan da kötü bir açılış yaparsa şaşırmamak lazım. Serinin artık eskisi kadar ilgi görmediği bir gerçek.

Haftasonu hasılatları bakımından ilk 4 şu şekilde sıralanmış:

1. Pirates of the Caribbean: Dead Men Tell No Tales – $76.6 milyon

2. Guardians of the Galaxy Vol. 2 – $24.2 milyon

3. Baywatch – $22 milyon

4. Alien: Covenant – $13.2 milyon

Dead Men Tell No Tales ülkemizde Salazar'ın İntikamı adıyla vizyona girdi.

İLGİLİ BÖLÜMLER