YAZAN Utku Çakır

E3 2017'ye Adım Adım serimizde bu günün konuğu Death Stranding!

 Metal Gear Solid serisinin yaratıcısı, oyun dünyasının çılgın çocuğu, efsane yönetmen Hideo Kojima yine aklımızı başımızdan almaya geliyor. Hideo Kojima’nın, Metal Gear Solid V sonrası Konami’yle arası açılıp, şirketten ayrılmasıyla birlikte herkesin aklında tek bir soru vardı: Bu adam şimdi ne yapacak? Üstat cevabı geçen seneki E3 sahnesinde, kimsenin bir şey anlayamadığı Death Standing videosuyla verdi. İptal edilen Silent Hill oyunu P.T.’de beraber çalışacakları aktör Norman Reedus’un, sahilde çıplak bir hâlde bebeğine sarıldığı fragman arkasında milyonlarca soru işaretini de getirmeye başardı.

Death Stranding’den En Son Ne Zaman Haber Aldık?

Oyunu resmi olarak en son geçen seneki The Game Awards şovunda görebilmiştik. Bu sefer koynunda bebek olan, ünlü yönetmen Guillermo Del Toro’ydu, gerçi çıplak değildi… İyi ki de! Ama fragmanın en büyük sürprizi, Hannibal dizisinden tanıdığımız Mads Mikkelsen’di. Kendisine göbek bağıyla bağlanmış bir grup askeri kumanda eden Mads, oldukça şekil bir şekilde gece görüşü gözlüklerini çıkarıyordu. Her ne kadar bu fragman aklımızdaki sorulara cevap vermese de, bizi heyecanlandırmaya yetmişti.

Death Standing hikâyesi ve oynanışıyla ilgili çok fazla detaya sahip değiliz. Kojima’nın yaptığı açıklamalara göre oyun açık-dünyada geçen bir aksiyon oyunu olacak. Oyuncu özgürlüğüne çok önem verileceği belirtilen Death Stranding, bu yılın en iyi oyunlarından Horizon Zero Dawn’ın grafik motorunu kullanmakta. Horizon’ın ne kadar muhteşem gözüktüğünü düşündüğümüzde, Death Stranding’in görsellerini hâyâl bile edemiyoruz!

Death Stranding’i E3’de Görecek Miyiz?

Death Stranding’in E3’de yer almasıyla ilgili Kojima ve Sony tarafından resmi bir açıklama gelmedi. Ama oyunun geçen seneki fuarda duyurulduğunu düşünürsek, bu yıl E3’de yer alması yüksek bir ihtimal. Biz, Death Stranding'in fuarda çıkış tarihinin de belli olacağı bir oynanış videosuyla temsil edileceğini tahmin ediyoruz. Fakat oyunun çıkışı için en azından 2018 kış aylarını bekleyin deriz.

E3-2017-oyunlar-listesii

İLGİLİ BÖLÜMLER