Life is Strange'in Yeni Oyunu Sızdı - Chloe ve Rachel'ın Hikayesini Oynayacağız!

YAZAN Yasin Madyb İlgün

Chloe'nin değişimini göreceğiz. Rachel ile tanışacağız. Daha ne olsun?

 Bundan sadece birkaç hafta önce Dontnod Entertainment'tan güzel bir haber almıştık. Yeni bir Life is Strange oyunu üzerinde çalıştıklarını açıklayan stüdyo bununla birlikte oyun hakkında pek bilgi paylaşmamıştı. 

Bugünse Life is Strange 2'nin yanında bir tane daha oyun geliştirdiklerini öğrendik. Daha doğrusu NeoGaf'ta bir sızıntı haberi paylaşıldı. Her sızıntı haberinde olduğu gibi yine dikkatli olalım ve bu bilgilerin resmi kaynaklardan gelmediğini hatırlatalım, ancak görseller bas bas bu sızıntı gerçek diye bağırıyor. 

>Life is Strange 2 Resmen Duyuruldu - Peki Hikayesi Ne Olacak?

Life is Strange'de geçen olayların öncesini konu alacak olan oyunun baş kahramanları ise ilk yapımdan tanıdığımız Chloe ve onun en yakın arkadaşı Rachel. Sızan görsellerden anladığımız kadarıyla Chloe'nin nasıl mavi kafalı asi bir gence dönüştüğünü de bu oyunda göreceğiz ve onun ailesini çok daha derinden tanıma şansımız olacak. Bu oyunda da süper güçler sahne alacak mı orasını bilemiyoruz, ancak ilk oyunun senaryosunu düşündüğümüzde bu ihtimal oldukça düşük gözüküyor.

İddialara göre bu oyunun yapımcılığını ise daha dün isim değiştiren Deck Nine Games (eski adıyla Idol Mind) yapacak. Bu iddiaların da doğruluğunu destekleyen bilgiler mevcut, zira Deck Nine isim değiştirirken başarısı kabul edilmiş AAA bir oyunun yapımcısı ile partnerlik imzaladığını da duyurmuştu. Bu da haliyle Square Enix olsa gerek diyoruz. 

Sızan görselleri de hemen aşağıda bulabilirsiniz Oyungezerler. Görsellerin tam boyutlu hallerine ulaşmak için üzerlerine tıklamanız yeterli.

lis1

lis2lis3

lis4lis5

lis6lis7

lis8lis9

Bu görsellere baktığımızda özellikle sondaki yanan ağaç görseli kafalarda büyük soru işareti oluşturacak gibi. Yine Chloe'nin trenin karşısında intihara meyilli duruşu da hem üzücü hem düşündürücü. Arcadia Bay'de hayat gerçekten hep bu kadar zor mu olmak zorunda diye düşünmeden edemedim.

Bu haber beni heyecanlandırdıysa da farklı bir stüdyonun böyle bir oyun yapacak olması biraz tehlikeli bir karar gibi geldi bana. Dontnod bu işi çok iyi başarmıştı (en azından sonu hariç), umarım Deck Nine da başarıyla üstesinden kalkar.

Oyunla ilgili daha fazla bilgiye de E3 2017'de ulaşacağımız belirtildi.