El Presidente Geri Geliyor - Ufukta Tropico 6 Göründü!

YAZAN Eser Güven

Halk vizyon sahibi bir lider istiyor

Kalypso Media bugün sessiz sedasız bir video yayınladı YouTube kanalında. Videonun ismi Rule Again - 2018. Merak edip videoyu izlemeye başlayınca gözümüze ilk önce tanıdık bir bayrak, sonra da tanıdık bir bölgeyi gösteren bir dünya küresi çarpıyor. Sonrasındaysa koltukta oturan tanıdık şahıs eline telefonunu alıyor ve realElPresidente adresinden twit, pardon spit (çünkü Twitter değil Spitter, yani Tükürücü kullanıyor) attığını görüyoruz. "Oyuna geri dönmenin vakti geldi" diyor ElPresidente ve bu yalnızca tek bir anlama geliyor olabilir: Tropico 6 yolda!

Tropico isminden de anlaşılacağı üzere tropik bir adayı yönettiğimiz son derece eğlenceli bir oyun serisi. Her ne kadar seri son oyunlarda tarz olarak pek bir farklılık gösteremese ve aynı şeyleri tekrarlasa da zaten kendini oynatma sebebi de çoğunlukla o alışıldık tarzı ve esprili yaklaşımı. Yeni oyunda da başkanın attığı mesajlara bakılırsa Donald Trump'a da bolca atıf görecek gibiyiz, başkanın yazı tarzı tamamen aynı çünkü.

Serinin son üç oyununu geliştiren Haemimont Games'in bu oyunda parmağı olup olmadığını henüz bilmiyoruz çünkü kendileri şu an Paradox için Mars'ta geçen bir şehir kurma oyunu olan Surviving Mars'ı geliştiriyor. Bakalım oyunun geliştiricisi değişti mi, ya da oyunun isminde bir ek olacak mı, onu da ilerleyen günlerde öğreneceğiz.

Oyunun çıkış tarihi ise yine videonun isminden belli oluyor, yeni Tropico 2018 içinde bizlerle olacak.

İLGİLİ BÖLÜMLER