YAZAN Yasin Madyb İlgün

Orta Dünya oyunlarının en göze çarpanı şu aralar Shadow of War. Tabii başka Orta Dünya oyunu mu kaldı gerçi?

 Dünyanın en büyük oyun fuarlarından biri olan E3'ün başlamasına artık sayılı günler kaldı ve nefesimizi tuttuk. E3'e Adım Adım serimizin beşinci bölümünde ise hayranı bile değil, fanatiği olduğum Orta Dünya'dan bir oyun var. 

Shadow of Mordor duyurulduğunda pek çok Tolkien hayranı gibi ben de bu oyuna büyük bir tereddütle yaklaşmıştım ve Monolith'in bu yapımı beni şaşırtmayı başarmıştı. Hatta Nemesis sistemi ağzımı açık bırakmıştı. Shadow of War'un haberleri sızdığında da nasıl çılgınlar gibi sevindiğimi tahmin edebilirsiniz. Talion ve Celebrimbor'un hikayesi yarım kalmamalıydı da zaten. 

Alternatif bir Orta Dünya'da geçen devam oyunu normalde yaz sonunda çıkacaktı, ancak daha dün akşam saatlerinde aldığımız bir haberle oyunun sonbahara ertelendiğini duyduk. Bununla birlikte gerek Youtube'daki Shadow of War resmi kanalı sağolsun, gerek Monolith'in paylaştığı oynanış videoları olsun oyun hakkında bayağı bir bilgi sahibi olduk aslında. Hatta belki de içeriğe fazlasıyla doyduk. 

Middle-earth: Shadow of War'dan En Son Ne Zaman Haber Aldık?

Monolith'in geliştirdiği Shadow of War'dan en son aldığımız haber daha dün geldi aslında. ABD'de 22 Ağustos, dünya çapında ise 25 Ağustos'ta çıkması gereken oyun ertelendi. Shadow of War, 10 Ekim 2017'de tüm dünya genelinde PC, PS4 ve Xbox One (Project Scorpio) platformlarında çıkış yapacak. Buna ek olarak oyunun yakın zamanda Nintendo Switch'e çıkmayacağı ile ilgili de taze bir bilgi almıştık.

Ah tabii bir de geliştirici ekip, Nurnen Denizi'nin yanındaki kaleyi kuşatma ve alma macerasını yaklaşık 90 dakikalık bir video ile paylaşmıştı.

e3-2017-od-oyunlarlistesi

Middle-earth: Shadow of War'u E3 2017'de Görecek Miyiz?

Monolith, Microsoft'un konuğu olarak E3 2017'de yer alacak ve muhtemelen onların standında fuarda boy gösterecek. Stüdyodan gelen son açıklama da oyunun resmi olarak E3 2017'de olacağını duyurdu zaten. Hatta Shadow of War'u E3 2017'de oynayabileceğiz. Eğer bir aksilik çıkmazsa Shadow of War'un oynanabilir bir sürümü fuarda oyunseverlerin beğenisine sunulacak. Büyük bir heyecanla bekliyoruz efendim.

E3 ile ilgili en taze haberleri, sıcağı sıcağına almak istiyorsanız Oyungezer'in E3 2017 Bölümü'nü sıkı takibe alın derim. Sadece fuar öncesi değil, fuar sırasında ve sonrasında hem videolarımız hem de haberlerimiz güncel şekilde sizlerle olacak!