Capcom, Daha Duyurulmamış Bir Resident Evil Oyunu Üzerinde Çalışıyor

YAZAN Gencer Fenercioğlu

Yeni bir RE7 DLC'si olabilir

Capcom'um sitesinden tercüme edilen bir röportaj, yayımcının yeni bir Resident Evil oyunu üzerinde çalıştığını gösterdi.

Resident Evil uzmanı bir arkadaş, Resident Evil 7'nin yönetmeni Kōshi Nakanishi ve Resident Evil: Revelations 2'nin yönetmeni Yasuhiro Anpo'yla yapılan röportajı Japonca'dan tercüme etmiş.

"Bu sefer, korkuyla ilgili bir oyun yapmaya odaklandım, ancak var olan karakter ve hikayeleri de unutmamalıyım," diyen Nakanishi şöyle devam ediyor, "'Resident Evil korkutucu bir oyun' diyen bir sütun yaratarak, Resident Evil'ın diğer unsurlarını da geliştirmeyi/yinelemeyi kolaylaştırmayı başardık."

Nakanishi, gülerek şunları da eklemiş, "Ayrıca, kendim de dahil olmak üzere, Capcom'da Resident Evil'ı seven birçok yaratıcı bulunuyor ve Anpo-san'ın da gelişmekte olan övgüye değer bir çalışması var."

Yanıt veren Anpo, "Henüz bir şey açıklayamam, ama şu andan itibaren, belirli bir ürün geliştiriyorum," demiş.

Bu röportaj, Capcom'un Resident Evil: Revelations'ın Xbox One ve PS4'e geleceğini onayladıktan bir hafta sonra, 23 Mart 2017'de yayımlanmıştı. Anpo ve Nakanishi'nin bu oyunu kastetmediği kesin. Buna göre, Kōshi Nakanishi ve Yasuhiro Anpo Resident Evil 7'nin daha belli olamayan bir DLC'si için de birlikte çalışıyor olabilir.