Shadow of War'da Başarısızlığa Yer Yok - Görevleri Tekrar Oynayamayacağız

YAZAN Yasin Madyb İlgün

Middle-Earth: Shadow of War'dan zor oyunları sevenler için güzel bir karar. 

 E3 2017'de oynama şansı bulduğumuz Shadow of War'un tadı damağımızda kaldı. Monolith tarafından geliştirilen oyun, hatırlayacağınız üzere Talion ve Celebrimbor'un Karanlık Lord Sauron'a karşı savaşını konu alıyor. 

Eh, ilk oyunda Karanlık Lord'un önemli askerlerine karşı savaşıyorduk, ancak bu sefer Nazgul'den tutun da Balrog'a ve hatta Sauron'un ta kendisine karşı amansız bir savaş vereceğiz. Düşmanlarla birlikte oyunun zorluk seviyesi de artmış. İlk oyunda zorluk seviyesi bulunmuyordu ve Shadow of War ile zorluk seçenekleri artacak. Ancak bu zorluk seviyesi sadece kolay-orta-zor şeklinde olmayacak. Şöyle ki Shadow of War'da bir görevde başarısız olursak o görevi tekrar oynayamayacağız. Kendi ordumuzu kurup Sauron'un kalelerini ele geçirmeye çalışacağımız bu oyunda böylesi acımasız bir karar olması güzel olmuş. Tabii ki buna ana hikaye görevleri dahil değil. Ancak Talion'ı geliştirmek için can hıraş zaman harcayacağımız önemli veya önemsiz hiçbir yan görevi tekrar oynama şansımız olmayacak. Bu sebeple çok daha dikkatli oynamamız gerekecek ve ölmemek daha da büyük anlam taşıyor. 

> Shadow of War - Hikaye Fragmanı

> Shadow of War - Oynanış Fragmanı

"Hardcore" oyunculuğu seven biri olarak bu kararı beğendiğimi söylemeliyim, ancak bazı epik görevlerin sonunu göremeyecek olmak (tabii eğer ölür veya başarısız olursak) üzücü. 

Middle-Earth: Shadow of War PC, PS4 ve Xbox One platformlarında çıkış yapacak. Oyun 10 Ekim 2017'de raflarda ve dijital mağazalardaki yerini alacak.

E3 2017'de Shadow of War'a pek doyamadık aslında. Ancak oyunun ilk paketi hakkında yeni bir bilgiye erişmiş olmak da şimdilik bir teselli oldu diyebiliriz. Oyunun ilk aşamada planlanan ek paketlerinden birini öğrendik ve fragmanını izledik. Galadriel's Blade ek paketinin oyuna renk katmasını umuyoruz sevgili Oyungezerler. 

Umarız Shadow of War beklentileri fazlasıyla karşılayan bir oyun olur, zira fragmanları ve oynanış videolarıyla büyük bir beklenti yarattı şimdiden.

Middle-Earth: Shadow of War ile ilgili şu ana kadar açıklanan tüm bilgileri, haberleri ve videoları özel bölümümüzde bulabilirsiniz Oyungezerler.

efsanevi-kilic-ustalari-haberici