YAZAN Yasin Madyb İlgün

Techland sözünü tutuyor, Dying Light yıl boyunca yeni içeriklere sahip olacak. İlk düşmanlar gözüktü.

 Zombi oyunlarına yeni bir soluk katan ve parkur elementleriyle hayatta kalma türünü birleştiren Dying Light, çıkışının ardından neredeyse iki buçuk sene geçmesine rağmen hala resmi içerik almaya devam ediyor.

The Following ile oyunun senaryo moduna uzun soluklu bir ekleme yapan Polonyalı oyun şirketi Techland, önümüzdeki bir yıl boyunca tam 10 tane daha ücretsiz DLC çıkaracağını açıklamıştı. Yeni DLC'ler The Following'e ekleneceği için Dying Light'ın vanilla sürümüne sahip olan oyuncular ne yazık ki bu içerikten faydalanamayacaklar. 

Merakla beklediğimiz DLC'lerin de ilk teaser fragmanı çıktı ve Harran'a yeni düşmanların geldiğini gösterdi. İki tane silahlı askerin Harran'a adım atışını izledik. Bu arkadaşlar paralı askerler olabilirler. Bir diğer ihtimal de Black Ops timi olmaları, yani Harran'ı temizlemeye ve içerideki insanları susturmaya gelmiş kayıt dışı çalışan bir askeri güç. Bakalım bu yeni düşmanlar oyunun dinamiklerine etki edebilecek mi yoksa laf olsun diye eklenmiş bir içerik mi olacaklar. Oyunun en zayıf kaldığı kısım insan düşmanlardı bence ve yeni düşmanların yeni zombi türleri olmasını tercih ederdim.

Bu kısa fragmana bakarak oyuna hikaye tabanlı eklemeler yapacaklarını da düşünüyorum. Bir iki küçük görev mi olur yoksa The Following kadar olmasa da geniş bir hikaye eklentisi mi olur bilemiyorum, ancak umudum bu yönde. 

Ek olarak oyuna iki yeni zombi çeşidi ekleneceği söyleniyor, ancak bu kısmı tamamen dedikodu ve açıkçası bu dedikoduyu sadece Polonya merkezli oyun sitelerinde gördüm. Dünyanın başka hiçbir yerinde böyle bir ihtimalden bahsedilmiyor, o sebeple çok da umutlanmayalım derim. 

efsanevi-silahlar-haberici-g