The Evil Within 2'nin Başında Shinji Mikami Olmayacak!

YAZAN Eser Güven

Nereye Mikami üstad?

The Evil Within'in ardındaki dahi isim Shinji Mikami'nin yeni oyunun başında bulunmayacağını öğrenmek tam bir sürpriz oldu. O zaman ne demeye "korku oyunlarının dahi ismi Shinji Mikami'den" diye reklam yayınladınız, alacağınız olsun.

Tabi bu haber Mikami'nin projeden tamamen elini eteğini çektiği anlamına gelmiyor, kariyerinde Resident Evil ve Resident Evil 4 gibi önemli oyunlar bulunan Mikami bu oyunda yapımcı görevini üstleniyor ama projenin başında olacak isim John Johanas. İlk oyunda görsel efekt tasarımcısı olarak görev alan Johanas, oyunun The Assignment ve The Consequence ismindeki iki DLC'sinin de başında bulunan isimdi. Yani oyunu tecrübesiz ellere emanet etmiyor Bethesda.

Mikami'nin The Evil Within 2 üzerinde çalışmıyor olması ilk oyunun hayranları arasında bir huzursuzluk yaratacak, ondan şüphemiz yok. Yine de en azından yayınlanan videoya baktığımızda görsel ve mekanik açıdan ilk oyundaki tonu koruduğunu görüyoruz ve bu da bize Mikami'nin oyunun gidişatı konusunda gerektiği yerde yönlendirmeler yapıyor olabileceğini düşündürüyor.

Aslında biz fırsat buldukça övüyoruz ama ilk The Evil Within'ın çok da yüksek notlar almadığını ve çeşitli eleştirilerle karşılaştığını da söylemek lazım. Ben şahsen ilk oyunu çok beğenmiş ve hayatta kalmaya dayalı korku türüne yeni bir soluk getirdiğini düşünmüştüm. Oyun boyunca "e şimdi ne oldu ki burada böyle" sorusunu sormak gayet de eğlenceliydi benim için. Ama belki de oyunun başındaki ismin değişmesi, ikinci oyunun gerçekten de ihtiyacı olan şeydir ve The Evil Within'den daha büyük bir başarıya imza atmasına sebep olur.

The Evil Within 2 PC, PS4 ve Xbox One için 13 Ekim Cuma (13. Cuma) günü çıkmış olacak.

İLGİLİ BÖLÜMLER