Star Wars Battlefront 2, E3'ün En Çok İzlenen Videosu Oldu

YAZAN Eser Güven

Star Wars liderliği seviyor

Artık E3 2017'yi geride bıraktığımıza göre fuara hangi oyunların damga vurduğuna dair konuşmaya devam edebiliriz. Hatırlarsanız geçen gün verdiğimiz haberde sosyal medyada en çok konuşulanları listelemiştik. Buna göre firma bazında Microsoft'un ezici bir üstünlüğü vardı, oyunlara baktığımız ise liderlik koltuğunda Assassin's Creed Origins ismini görmüştük. Şimdi ise elimizde biraz daha belirleyici bir liste var, o da YouTube'un yayınladığı resmi izlenme rakamları.

Star Wars Battlefront 2'nin resmi fragmanı YouTube'a diğer bazı belli başlı oyunlardan daha sonra yüklenmiş olmasına rağmen 9 milyonu aşan görüntülenme sayısıyla E3'ün en çok izlenen video oyun fragmanı oldu! Hem de öyle 300, 500 bin farkla da değil. Listenin ikinci sırasındaki Super Mario Odyssey'in 5.5 milyon kez izlendiğini düşünürsek arada resmen 3.5 milyon fark var. Bu gerçekten de EA ve Star Wars Battlefront 2 için müthiş bir başarı.

Elbette bunda oyunun konferanstaki sunumunun çok başarılı oluşunun ve ilk oyundan sonra serinin hayranlarının şüpheyle yaklaştığı çoğu şeyin çözülmüş olduğunu görmemizin de katkısı büyüktür. Bir de zaten Star Wars çok büyük bir isim, bu izlenme sayıları bu ismi elinde bulundurmanın başlı başına nasıl bir güç olduğunu gözler önüne sermiş oldu.

Sırf fragmanları değil yayınlanan tüm videoları dikkate aldığımızda da Battlefront 2 liderliği bırakmıyor, ama bu sefer peşinden Assassin's Creed Origins, FIFA 18, Call of Duty: World War II ve God of War geliyor.

EA Play, E3'ün en başarılı konferanslarından biriydi ve Star Wars Battlefront 2'ye ek olarak Anthem, Need for Speed Payback, A Way Out gibi oyunlarla da tanışmış olduk. İsterseniz sizi EA Play'de yayınlanan bütün fragmanlar haberimize alalım, Battlefront 2'ye bir tık da siz kazandırın.