Shadow of the Tomb Raider'ın Logosu ve Çizimleri Ortaya Çıktı

YAZAN Eser Güven

Eh artık duyurun da rahatlayalım

Shadow of the Tomb Raider da aynı Assassin's Creed Origins gibi yakın zamanların en kötü saklanan video oyun sırlarından biri oldu. Square Enix'e de yazık aslında. Geçtiğimiz Ekim ayında oyunun geliştiricilerinden biri metroyla seyahat ederken dizüstü bilgisayarında oyunla ilgili bir Powerpoint sunumunu açınca bunu gören biri hemen ekranın resmini çekmiş ve oyunun ismi herkes tarafından öğrenilmişti. Sonrasında Kotaku sitesi Square Enix'e bunun doğruluğunu sormuş ve oyunun ismini teyit etmişti.

Buna rağmen o günden sonra oyunla ilgili bir şey duymadık. Tomb Raider serisi E3 2017'yi de pas geçti ama bunun sebebi oyunun kapalı kapılar ardında harıl harıl geliştiriliyor olması. Oyun için kötü saklanan bir sır diyorum, çünkü Square Enix henüz resmi ağızdan böyle bir oyunun varlığını duyurmamış olsa da bu sefer de Square Enix ile birlikte çalışan reklam stüdyosu TAKEOFF Creative yanlışlıkla oyunla ilgili logo ve çizim çalışmalarını sitesinde yayınlayıverdi. Elbette bu durum fark edildiği an sayfa yayından kaldırıldı ama artık iş işten geçmişti.

Resmin üst kısmında çeşitli logo çalışmalarını görüyoruz ama asıl ilginç olan alt kısımdaki resimler. Çünkü burada Lara'nın elinde alışageldiğimiz ok ve yaya ek olarak pala ve mızrak gibi farklı silahlar da görüyoruz. Hatta resimlerden birinde elinde duman çıkaran bir şeyler de var. Sonuçta silahlar veya geçeceği ortam ne olursa olsun karşımızda tipik bir Lara Croft macerası olacak gibi duruyor ki bu iyi bir şey.

Oyun resmi olarak duyurulmadığı için çıkış tarihi konusunda da bir fikrimiz yok. Ama Lara Croft'u Alicia Vikander'in canlandıracağı yeni Tomb Raider filminin 18 Mart 2018'de vizyona gireceğini düşünürsek oyunun çıkışının da o dönemde yapılması düşünülüyor olabilir.

İLGİLİ BÖLÜMLER