YAZAN Gencer Fenercioğlu

Kratos artık daha uysal

Önceki oyunlardan bildiğiniz gibi, Kratos öfke dolu bir adamdı. Fakat yeni God of War'da Kratos, oğlu Atreus sayesinde, bu öfkeye hakim olma şansına sahip olacak.

Oyunda Kratos ve oğlu yolculuklarında birlikte çalışacaklar. Oyunun yönetmeni Cory Barlog'a göre, Kratos bölgesel lehçeyi bilmediği için Atreus, metinlerin okunması ve yerlilerle anlaşabilmek için Kratos'un vazgeçemeyeceği bir yoldaş haline geliyor. Yani karşımıza çıkacak büyün bölgesel lehçe dilindeki metinleri bu oğlan okuyacak.

Barlog, "Sonuç olarak, Çocuk bir yük değil; o daha iyi oldukça, bunun için sorumlu hissedeceksiniz. Diğer oyunlarda, tek yaptığınız şeyi yükseltmek olduğunu hissedersiniz. Bunda ise, çocuktan gurur duyacaksınız." diyor.

>God of War'un Yönetmeni Kratos'un Kılıçlarının Neden Kaybolduğunu Açıkladı

Oyunun bir bölümünde, düşmanlarına karşı Kratos'a yardım etmek için Atreus'u kontrol edebileceksiniz. Oyunda ilerledikçe, oğlan daha fazla yetenek öğrenecek. E3 2017 fragmanında gördüğümüze ve Kotaku'ya göre, serüvende ikiliye yardım edecek müttefikler de ortaya çıkacak. Bunlardan biri, Thor'un çekici Mjölnir'i döven cüce Sindri.

Diğer bir ilginç haber ise, çevre ile gerçek zamanlı olarak hareket eden hayvan kürkü ile Kratos'un sakalı. Barlog'a göre, baş karakter sanatçısı Raphael Grassetti, sakal tüylerini gerçek zamanlı olarak işleyecek eski bir numara kullanmış. Sakal için oyundaki tüm kürk ve diğer saçlar yapılırken kullanılan teknolojiyi kullanıyorlarmış. Kratos'un sakalının çam ve ölü trol gibi koktuğunu da söylemeden geçmeyelim.

Kesinlikle önceki God of War oyunlarına göre farklı ve ilginç bir oyun geliyor. God of War, 2018'in başında PS4 için çıkacak.

İLGİLİ BÖLÜMLER