Görünüşe Göre Lost Legacy Uncharted Serisinin Sonu Olmayacak

YAZAN Eser Güven

Altın yumurtlayan tavuğu kesmemek lazım

Naughty Dog bu konuda fikir değiştirmişe benziyor ve muhtemelen çok da iyi yapıyorlar. Bu kadar tutulan, bu kadar ünlü, içinden daha nice hikayeler çıkabilecek bir seriyi niye sonlandırsınlar ki zaten?

Tabi burada Uncharted serisi derken Nathan Drake ile ilgili konuşmuyoruz, çünkü Drake'in hikayesi Uncharted 4 ile birlikte gayet de güzel biçimde toparlanmış ve tatmin edici bir sona kavuşmuştu. Yakında çıkacak olan ve Chloe Frazer'a odaklanan The Last Legacy'nin de seriyi aynı şekilde sonlandırmaya niyetli olduğunu Mart ayında Naughty Dog eş-başkanı Evan Wells'in ağzından öğrenmiştik. Şimdi ise Lost Legacy'nin yazarı ve direktörü Shaun Escayg, Uncharted serisinin Chloe'nin macerasından sonra devam edebileceğini söyleyerek serinin geleceğine yeşil ışık yaktı.

Escayg Eurogamer'a verdiği röportajda Uncharted'ın Nathan Drake olmadan devam edip etmeyeceğine yönelik bir soruya şu cevabı vermiş: "Ben bunun bir son olduğunu söylemezdim. Bu Hırsızlık dünyası gerçekten de çok büyük ve içinde çok fazla sayıda karakter var. Lost Legacy için bu hikayeye karar vermeden önce Sullivan'ı da inceledik, Cutter'ı da inceledik, hatta ikisini bir araya bile getirdik. Neyin doğru olabileceğini, arada nasıl çatışmalar olabileceğini falan bile düşündük. Ama nihayetinde Chloe hep ön plana çıktı. Ama Uncharted dünyasıyla işimizin bittiğini söylemek... Bundan hiç emin olmazdım."

Aslında bu söylem Evan Wells'in dedikleriyle tam olarak çelişmiyor, çünkü o da başka bir oyun düşüncelerinin olmadığını söylerken "asla, asla dememek lazım" gibisinden bir cümle kurmuştu. Dolayısıyla Lost Legacy'nin elde edeceği başarıyla orantılı olarak Naughty Dog'un bu dünyadan çıkarabilecek daha pek çok hikayesi ile karşılaşmamız mümkün olacak gibi duruyor.

Uncharted: The Lost Legacy, PlayStation 4'e özel olarak 22 Ağustos'ta çıkacak.