15 Yaşındaki Street Fighter V Şampiyonunun Sevinci Görülmeye Değer

YAZAN Eser Güven

Çocuk olmak güzel şey

Kanada'nın Ontario şehrinde düzenlenen Street Fighter V turnuvasına damgasını vuran olay henüz 15 yaşındaki "Toffee"nin şampiyonluk sevinci oldu. Kariyerindeki ilk büyük zafere ulaşan Toffee'nin galibiyet sevinci görülmeye değerdi.

Toffee'nin finaldeki rakibi, daha önce kendisini 3-0 yenerek kaybedenler tarafına gönderen Forest613'tü. Toffee kaybedenler tarafının finalisti olduğundan turnuvayı kazanmak için Forest613'ü 5 setlik maçlarda iki kez yenmek zorundaydı. İlk beş setlik maçı son turda kazandı, ikinci beş setlik maçı da "hiç de iyi oynayamadım" demesine rağmen yine son turda kazanarak kendisinden neredeyse iki kat daha yaşlı rakiplerinin arasından sıyrılarak turnuvaya damgasını vurdu.

Tabi bu yaşta böylesine beklemediği bir zafere ulaşınca ilk başta durumu kavrayamadı, sonra rakibinin elini sıktı ve sevinçten ne yapacağını şaşırdı. Compete sitesine konuşan Toffee "Kazandığım için acayip mutluydum. Tabi gözlerin tamamen üzerime çevrilmesi için daha gitmem gereken çok yol olduğunun da farkındayım." diyerek yetenekli olduğu kadar zeki olduğunu da göstermiş.

Ne var yani, altı üstü bir turnuva kazanmış diye düşünebilirsiniz ama Toffee'nin bu başarısı dövüş oyunları camiasının tanınmış oyuncuları arasında da karşılık buldu. Justin Wong, Seon-woo Lee, Kun Xian Ho gibi dünyaca ünlü oyuncular bile bu genç arkadaşımıza tebrik mesajları gönderdiler. O yaştaki bir oyuncu için ne kadar gaza getirici, ne kadar onur verici bir şeydir bu bir düşünsenize. "Turnuvadan sonra eve gittim ve takipçilerime kazandığımı haber verdim. Öyle güzel tepkiler aldım ki ne hissedeceğimi şaşırdım. Çok heyecan verici birşeydi ama bir yandan da bunu hak etmediğimi düşünüyordum" demiş Toffee.

Toffee turnuvadan kazandığı ödül parasıyla ilk olarak ne yapmış dersiniz? Tabi ki yaşına uygun olarak gidip milkshake almış, sonra da annesinden borç olarak aldığı turnuvaya giriş ücretini ödemiş. Toffee diğer oyuncular kadar çok sayıda turnuvaya katılma imkanının olmadığını, zaten katıldığı turnuvalarda da yaşından ötürü çocukça bir şey söyleyip rezil olmaktan korktuğunu da söylemiş. Ama gördüğümüz gibi aksine çocukça sevinci bile kendisini bir anda tahmin bile edemeyeceği kadar geniş bir kitleye ulaştırmış durumda.

Maçın tamamını aşağıdan izleyebilirsiniz:

İLGİLİ BÖLÜMLER