YAZAN Emre Özdemir

Classified Striker setinin 6 parça bonusu hem siz, hem de diğer oyuncular için oyunun tadını kaçırtacak kadar güçlü!

 The Division'ın ikinci yıl içeriklerinden biri olan Global Events ile birlikte hem oyuna her ay tekrarlanacak topluluk aktiviteleri, hem de var olan setlerin daha güçlü versiyonları ekleniyor.

Global Events ve kendisini oyuna ekleyecek olan 1.7 güncellemesi hakkında daha fazla bilgi için şuraya göz atabilirsiniz diyerek direkt olarak asıl konuya geçiyorum. Yeni Classified setlere!

Bugün, şu anda PTS'te aktif olan ve 1.7 güncellemesi ana sunuculara eklendiğinde bizim de erişebileceğimiz Classified setlerinden Striker'a göz atıyoruz.

The Division'a ara vermeden önce benim de en son kullandığım set olan Striker en son haliyle gayet başarılıydı. Fakat Classified sistemi ile birlikte kendisi neredeyse GOD Mod seviyesine yükseliyor.

Bildiğiniz gibi set statüsünde olan eşyalar (üzerimize giydiğimiz çelik yelek, çanta, dizlik vs...) 2,3 ve 4 parça bonuslarına sahipler. Fakat bu setlerin Classified versiyonlarında 5 ve 6 parça bonusları da var ve dürüst olmak gerekirse Classified Striker'ın 6 parça bonusu oyunu bozacak, tat kaçırtacak durumda.

Classified setlerinin 4 parçaya kadar olan bonusları normal setlerin bonusları ile aynı. Hatta Striker'a göz attığımız için direkt kendisi üzerinden açıklayarak gideym.

Classified Striker bonuslar:

  • 2 Parça: +%20 Stability
  • 3 Parça: +%10 Enemy Armor Damage
  • 4 Parça: Talent/Striker's Battlegear: Art arda yaptığınız her başarılı atış verdiğiniz hasarı %1 arttırır. Kaçırdığınız atışlar bonusu %2 azaltır. Bu bonus %100'e kadar birikebilir ve her saniye %1 azalır.

Buraya kadar her şey normal, bonuslar normal sette olduğu gibi. Fakat 5. ve 6. parça bonusları devreye girince iş bayağı değişiyor:

  • 5 Parça: +%10 Stability ve +%5 Enemy Armor Damage
  • 6 Parça: Talent/Striker's Persistence: Yaptığınız her başarılı atış kendinizi iyileştirme gücünüze maksimum sağlığınızın %0.10'u kadar bonus ekler. %100'e kadar biriktirilebilen bu bonus sahip olduğunuz her 1000 stamina sayesinde %0.01 artar. Saniye başına %0.10 düşüş yaşayan bonus EMP bombası ile geçici süreliğine tamamen iptal edilebilir.


Peki bu ne demek oluyor? Şu demek oluyor sevgili Oyungezerler: 6 Parça Classified Striker seti kullanıyorsanız art arda yaptığınız her başarılı atışla birlikte kendinizi combat durumundayken bile çok ciddi şekilde iyileştirebiliyorsunuz!

Şu andaki gereksiz güçlü olması durumunu bir kenara koyarsak Classified Striker seti hem PvE, hem de PvP'de iş görebilecek, hatta keyifli ve tercih edilen bir set olabilir. Fakat özellikle 6 parça bonusu üzeinde ciddi dengeleme yapılması gerekiyor. Çünkü 900+ rpm bir tüfek ve 6 parça Classified Striker seti hem ölüm kusan silahınızın daha stabil olmasını, hem de düşmanlarınızın zırhını belli bir oranda yok saymanızı sağlıyor. Ayrıca art arda başarılı şekilde yaptığınız her atış hem daha fazla hasar vermenizi, hem de kendinizi inanılmaz yüksek bir oranda iyileştirmenizi de sağlıyor. Yani, yaşanabilecek sorunları şimdiden tahmin edebiliyorsunuz değil mi?

Açıkçası The Division'ın PvE kısmını hala seviyorum ve Global Events'le birlikte oyuna geri dönmeyi de planlıyorum. Sadece Striker değil, tüm Classified setler oyuna dengeli şekilde aktarılırsa herkesin 2-3 dizilimi seçmesi olayı kalkabilir ve oyuna çeşitlilik gelebilir. Ki, bu iş Dark Zone'a da yansır diye düşünüyorum.

Bu arada bahsettiğim "gereksiz güçlü bonus"a bir de kendiniz bakmak isterseniz The Division için içerik üreten isimlerden Arekkz'in aşağıdaki videosuna bir göz atın. Sadece iyileştime bonusunun ne derece etkili olduğunu görmek için videoyu direkt 05:20'ye alabilirsiniz.

The Division'ın Classified setlerinde yarın da Reclaimer'a göz atacağız.

İLGİLİ BÖLÜMLER