Call of Duty: WWII'deki Kutularda Pay-to-Win Anlayışı Olmayacak

YAZAN Gencer Fenercioğlu

Daha güçlü silahlara son

Sledgehammer Games, Call of Duty ile ilgili uzun zamandır devam eden bir problemi çözecek küçük fakat heyecan verici bir ayrıntı paylaştı.

Call of Duty: Advanced Warfare ile birlikte CoD serisine gelen yenilik yüzünden, çok oyunculu modlarda düşen kutulardan (supply drop) sıradan silahlara göre daha güçlü silahlar çıkıyordu. Kutuları gerçek para ile satın alabilme imkanı olanlar, silah üstünlüğü sayesinde, diğer oyuncuların önüne geçebiliyordu. Dolayısıyla bir pay-to-win durumu oluyordu.

>"Hangisi Olduğunun Önemi Yok, Yeter Ki Bir Call of Duty Oyunu Oynasınlar"

Birkaç gün önce yapılan Reddit soru etkinliğinde (AMA), geliştirici stüdyonun kurucu ortağı Michael Condrey'e birkaç kullanıcı tarafından kutu mevzusu soruldu. Sledgehammer tarafından bu sefer sevindirici bir haber geldi. Condrey, kutulardan düşecek silahların ve teçhizat çeşitlerinin sadece kozmetik olacağını söyledi. Ayrıca, Collections ve Collection Bounties sayesinde, çok oyunculu modlarda oyunculara kozmetik ürünü için de bir yol açılacak.

Tabii ki, tüm kozmetik ürünlerinin bu koleksiyonlarda bulunacağını düşünmüyoruz; bazı kozmetik ürünleri sadece kutulardan çıkacaktır. En azından hiçbir oyuncu diğer oyunculara göre daha fazla avantaja sahip olamayacak.

Call of Duty: WW2, 3 Ekim'de PC, PS4 ve Xbox One için çıkıyor.

efsanevi-silahlar-haberici-g