Battlefield 1 ve Titanfall 2, Origin Access'e Katılıyor

YAZAN Eser Güven

Origin Access yeni oyunlarla genişliyor

Başlığı görünce aklınıza bu oyunların Origin'e katıldığı gelmesin, bahsettiğimiz şey EA'in abonelik servisi olan Origin Access. Bu servise aylık 5$ veya yıllık 30$ karşılığında abone oluyor ve çeşitli EA oyunlarını bedava oynayabiliyorsunuz. Bir nevi Xbox Gold, PS Plus gibi bir servis yani. Access'te Need for Speed'lerden Mass Effect'e, Dragon Age'e kadar 70'den fazla EA oyunu bulunuyordu ve şimdi bu sayı bomba oyunlarla daha da artıyor.

Bomba oyunlardan ikisi haber başlığında da gördüğünüz gibi Battlefield 1 ve Titanfall 2. Her iki oyunda tarihi tam olarak kesinleşmese de bu yaz Access kütüphanesine katılacaklar. Bu iki önemli ise ek olarak Star Wars Battlefront'un genişleme paketleri ve The Sims 4 de Access'e katılacak oyunlar arasında.

EA bunlarla da sınırlı kalmayıp Access abonelerine FIFA 18'i erkenden oynayabilme imkanı de verecek. Ayrıca yine Oxenfree ve uzayda geçen Rebel Galaxy gibi oyunlar da yayınlandıktan sonra en geç Eylül 2017'ye kadar sisteme eklenmiş olacak.

Access'te oynadığınız oyunlar elbette sizin olmuyor, bir nevi kiralamış oluyorsunuz ama özellikle de EA oyunlarına karşı özel bir ilginiz varsa (ki EA'in oyun kütüphanesinde cidden çok sağlam isimler olduğunu kabul etmek lazım) son derece cazip bir fiyata istediğiniz oyunlara erişebilmiş oluyorsunuz. Örneğin Battlefield 1'in standart versiyonunun 60 euro civarı olduğunu düşünürsek ayda 5$ hiç de fena değil.