YAZAN Yasin Madyb İlgün

Sunset City'den birkaç kat büyük olacak!

 Insomniac'ın PlayStation 4 için özel geliştirdiği ve ağzımızın sularını akıtan, çıksa da oynasak artık dediğimiz Spider-Man oyununun açık dünyası kocaman olacak. Maceralarımızı New York'ta yaşayacağız haliyle, neticede Spidey'nin yuvası burası. 

Firmanın resmi Twitter hesabı üzerinden yapılan açıklamada PS4 Spider-Man'in, Sunset Overdrive'dan birkaç kat daha büyük olacağı belirtildi. Yani geniş ve büyük bir New York City'de ağ atacağız. Insomniac'tan gelen açıklamada "Sunset Overdrive'ın açık dünyası da küçük değildi, hatta şu ana kadar yaptığımız en büyük oyundu." ifadeleri de yer aldı.

Bu sevindirici bir haber aslında. Tabii açık dünyanın içini doldurmak da aslında bir o kadar zor. Haliyle sevinmeden önce biraz temkinli olmak lazım diyerek kendimle de bir güzel çelişeyim Oyungezerler. Ancak oyunun şu ana kadar gördüğümüz oynanış videoları ve ağ atma kombinasyonları, dövüş mekanikleri ve daha diğer tüm detayları geniş bir açık dünya için beni heyecanlandırıyor. 

Insomniac'ın Spider-Man oyunu PlayStation 4 için özel olarak 2018'de çıkacak. Oyunda hem Peter Parker hem de Miles Morales (bir diğer Spider-Man) yer alacak.