Half-Life'a Yıllar Sonra Yeni Bir Güncelleme Geldi!

YAZAN Yasin Madyb İlgün

Hayır, ne yazık ki Half-Life 3 falan habercisi değil...

 Valve'ın belki de gelmiş geçmiş en büyük yapımı, oyun tarihinin bir tanesi Half-Life'a yeni bir güncelleme geldi. Güncelleme birkaç teknik hatayı ve oyun çökmesini düzeltiyor hepsi bu, ancak bir güncelleme olması yine de heyecanlandırdı tabii. Ancak buradan hiçbir şekilde Half-Life 3'ün ayak sesleri gibi bir havaya bürünmeyin derim, zira uzaktan yakından alakası yok.

Yani eminim çoğumuz böyle bir heyecana zaten kapılmamışızdır ancak bir deli çıkıp böyle bir teori falan üretirse diye sizi önden uyarmış olmak istedim Oyungezerler. Valve çalışanları zaman zaman böyle minik güncellemeleri tek başına yapıyorlar. Ufak tefek hataları gideriyorlar ve halka açık şekilde yayımlıyorlar. Burada da farklı bir durum yok. Zaten Half-Life daha önce 2013'te de bir güncelleme almıştı. 

> Valve, Steam'in Arayüzünü Değiştirecek

Keşke Steam'e ayırdıkları zamanın birazını yeniden oyun yapmaya ayırsalar da Valve'dan yeni yapımlar görsek. Tamam müşteri hizmetleri artık çok daha efektif çalışıyor, seri olarak VAC banları atıyorlar, ancak gönül oyun görmek istiyor sizden sevgili Valve. Half-Life 3 falan değil, herhangi bir oyuna bile razıyız bu noktada (VR hariç, o herkesin ulaşabildiği bir teknoloji değil daha). 

Half-Life 3'ten ses seda yok dedik tabii, ancak Half-Life'ın resmi çizgi romanı üçüncü bölümüne kavuştu. Onu da unutmayalım tabii.

İLGİLİ BÖLÜMLER