Game of Thrones'un 7. Sezonunun İlk Üç Bölüm Adı ve Detayları Açıklandı

YAZAN Baran Köse

Dayanın son bir hafta!

Game of Thrones'un 7. sezonun başlamasına sayılı günler kaldı. Teoriler, tahminler artık yetmiyor derken HBO ilk üç bölümün adını ve kısa özetini yayımlayarak bizlere yeni malzemeler verdi ve Westeros'ta kartlar yeniden karıldı.

Yazının geri kalanı spoiler içerebilir, eğer risk almak istemiyorsanız başka bir habere geçebilirsiniz.

İlk bölümün adı Dragonstone. Adından da anlaşılabileceği gibi Daenerys Westeros'taki evine geri geliyor. Bölümde ek olarak Jon Snow'un kuzeyde kurduğu savunmayı ve Cersei'nin planlarını izleyeceğiz. İkinci bölüm Stormborn'da Daenerys hiç beklemediği bir misafiri ağırlarken Jon Snow ise bir isyan ile mücadele edecek. Bir sonraki bölüm The Queen's Justice'te ise Daenerys'i Westeros'u ve tahtını ele geçirmek için planlar yaparken izleyeceğiz. Jaime'nin ise yaptığı hatalardan ders alacağı yazıyor açıklamada fakat hangi hatadan nasıl bir ders alacağı belirtilmemiş. 

Bölüm adları ve açıklamalarından anlaşılacağı gibi bu sezon Daenarys, Jon Snow ve Cersei üzerinden yürüyecek. İlk iki bölümün 59 dakika, üçüncü bölümün 63 dakika olacağını açıklayan HBO finalin ise 80 dakika olacağını söyledi. Açıkçası ben deli gibi heyecanlandım, sizde durumlar nasıl? Yorumlarda bu sezondan ne beklediğinizi yazabilir, ilk bölüm çıkana kadar Game of Thrones muhabbeti çevirebiliriz.

İLGİLİ BÖLÜMLER