HBO ve G.R.R Martin El Ele Yeni Dizi Projesine

YAZAN Nurettin Tan

G.R.R Martin imzalı yeni dizi ama Taht Oyunları ile alakası yok.

Valla açık net söyleyeyim, yeni Taht Oyunları kitabını unutun dostlar. Game of Thrones'un zibil kadar yeni yan dizisinin çıkacağı ve kitabın yazarı Martin babanın her diziye el atacağının haberi çıkalı çok olmadan bu sefer de farklı bir dizi projesi için kolları sıvadıkları açıklandı. 

HBO ve Martin birbirleri ile çok iyi anlaşmış olacaklar ki kanalda yayınlanacak yeni dizi olan Who Fears Death adlı yapımın yapımcı koltuğuna Martin'i oturttular. Who Fears Death Nnedi Okorafor'un 2011'de yazdığı ve aynı yıl Dünya Fantezi Edebiyatı Ödülü'nü alan kitabı. Ben okumadım ama şu andan itibaren merak etmiyor değilim. Kıyametten sonra Sudan'da geçen kitapta insanların ten renklerine göre sınıflandırıldığı bir hikaye anlatılıyor. Kahramanımız Onlyesonwu ise karışık renge sahip olduğu için kendini çıkmaz bir öykünün içinde buluyor. Kitabın yazarının bugün Twitter'da yaptığı açıklama ile dizinin çıkacağını ve Martin'in yapımda önemli rol oynayacağını öğrendik.

Ne diyelim hayırlısı olsun. Hem Taht Oyunları'nın yeni dizileri bir de Who Fears Death derken Martin kitap yazmaya vakit bulabilecek mi çok merak ediyorum.

İLGİLİ BÖLÜMLER