Kingdom Hearts 3 İle İlk Kez Bir Pixar Dünyasına Adım Atıyoruz!

YAZAN Eser Güven

Heartless bu sefer de Toy Story dünyasının başına bela

Disney ile Square Enix bu yılki D23 konferansında Kingdom Hearts 3'ün yeni fragmanını yayınladı ve fragmanda bizi büyük bir sürpriz bekliyordu! Disney 2006 yılında, ana serideki son Kingdom Hearts oyununun ardından Pixar'ı satın almıştı ve bizler de sağda solda duyduğumuz ipucu kırıntılarından er ya da geç bir Pixar dünyasının Kingdom Hearts'ta kendisine yer bulacağını tahmin ediyorduk.

İşte yayınlanan fragman sayesinde tahminlerimizin doğru olduğunu gördük çünkü fragmanda Sora, Donald ve Goofy kendilerini Toy Story dünyasında buluyorlar! Zaten Andy'nin yatağından odaya indikleri anda Sora "neredeyiz biz" diye soruyor ama bizler nerede bulunduğumuzu şıp diye anlıyoruz elbette. Heartless'ları temizledikten sonra ortaya Woody, Buzz Lightyear, domuz kumbarası Hamm ve dinozor Rex çıkıyor bize Andy'nin yatak odasındaki Heartless sorunu hakkında bilgi veriyorlar.

Heartless'lar Woody ve Buzz'ın arkadaşları (ve Andy) ortadan kaybolduktan kısa süre sonra gelmişler, ayrıca onlarla birlikte bir de kapşonlu biri ortaya çıkmış. Elbette Sora da, biz de bunun Organization XIII anlamına geldiğini biliyoruz. Bu elemanlar en son Galaxy Toys isimli oyuncak dükkanında görülmüşler ve biz de camdan dışarı çıkarak yola koyuluyor ve bu sırada oyuncak büyüklüğündeki Heartless'larla kapışmaya başlıyoruz. Galaxy Toys dükkanında kocaman robotlar var, Sora ile bu robotlardan birinin içine girip kontrol bile edebiliyor ve oyundaki farklı tür savaşlara da şahit olmuş oluyoruz.

Fragmanın sonunda da gördüğümüz üzere Kingdom Hearts'a Toy Story dünyasının eklenmesi öyle basit bir değişiklik değil, işin içinde daha derin bir hikaye ve geçmiş olduğu belli. Çünkü sonda Xehanort, yani Unknown'un genç halini görüyoruz ve kendisi Toy Story dünyasının oyuncaklara hayat veren sihrine oldukça ilgi duyuyor gibi görünüyor. Yani Organization XIII'ün Toy Story dünyasına gelmesinin altında gözle görünenin dışında sebepler de olsa gerek. Ayrıca Xehanort'un varlığı bile zaten kötüye alamet ve Toy Story'de yaşayanlar için hiç de iyi haber değil.

Kingdom Hearts'ta Toy Story dışındaki Pixar klasiklerini de görüp göremeyeceğimizi henüz bilmiyoruz, ama bu ilk seçim bence inanılmaz başarılı bir tercih olmuş. Oyun 2018 yılı içerisinde Xbox One ve PlayStation 4 için çıkacak. Muhtemelen Eylül ayında düzenlenecek olan Tokyo Game Show 2017'de oyun hakkında yeni bilgiler alacağız.

İLGİLİ BÖLÜMLER