YAZAN Eser Güven

Ve huzurlarınızda Wilson Fisk

D23 Expo'dan heyecan verici haberler gelmeye devam ediyor sevgili Oyungezerler. Marvel Games fuarda PlayStation 4'ün fazlasıyla merakla beklenen Spider-Man oyunuyla ilgili bir sahne-arkası videosu paylaştı ve bu videoda oyundan hem çeşitli konsept görseller gördük, hem de birkaç yeni bilgi öğrendik.

Öncelikle resimlere bakmaya ne dersiniz? Bunlardan birinde Manhattan'daki yıkımı görüyoruz, bir diğerinde Wilson Fisk ile kapışıyoruz. Wilson Fisk işte, Kingpin'in ta kendisi! Sonra Peter Parker'ın aranızdaki en dağınık olanları bile kıskandıracak olan yatak odasına gördükten sonra da Mr. Negative ile bir metro trenindeki mücadelesine tanık oluyoruz. Resimleri üzerlerine tıklayarak büyütebilirsiniz.

 

 

Fuarda gösterime açıklamalarıyla eşlik eden Insomniac çalışanlarından baş yazar Jon Paquette, kreatif direktör Bryan Intihar ve sanat yönetmeni Jacinda Chew Peter Parker ve Spider-Man'in kimlik çatışmalarının büyük önem taşıdığını ve en ilgi çekici hikayelerin de bu iki dünya birbirine karıştığında ortaya çıktığını söylemişler. Oyunda Peter Parker 23 yaşında olacakmış, yani 8 yıldır Spider-Man kimliğine sahip. Bu da hem Spidey'imizin, hem de Spidey'in düşmanı kötü adamların ağ fırlatma yeteneklerine ve dövüş stiline aşina oldukları anlamına geliyor. Zaten Intihar'ın da söylediğine göre Spidey bu oyunda aynı profesyonel bir atlet gibi 'kariyerinin zirvesinde' olacakmış.

Insomniac Games'in hakkında yeni şeyler öğrendikçe daha da heyecanlandığımız, koskocaman bir açık dünya içerecek olan oyunu Spider-Man, PS4'e özel olarak 2018 yılı içerisinde çıkacak.