Street Fighter EX'in Geliştiricisinden Yeni EX Oyunu Geliyor!

YAZAN Eser Güven

Skullomania mı o?

Street Fighter EX'in geliştiricisi Arika, EVO 2017'de üzerinde çalıştığı yeni dövüş oyununu duyurdu. Oyunun ismi henüz resmi olarak konulmamış olsa da oyunda yer alan Street Fighter EX serisi karakterlerinden bazılarını görme şansı elde ettik. Oyun 2018 yılı içerisinde PS4'e özel olarak yayınlanacak.

Oyun Japonya, Kuzey Amerika ve Avrupa'da aynı anda piyasaya çıkacak ve bu yılın sonlarına doğru sınırlı beta ve sunucu testleri düzenlenecek. Bu esnada oyun için ön-siparişler de alınmaya başlanacakmış.

Oyunda Street Fighter EX serisinden karakterler gördüğümüzü söylemiştim, gösterilen görsellere göre bunlar Shirase (Street Fighter EX'te Hokuto ismiyle geçiyordu ama gerçek ismi Shirase'dir), Skullomania, Garuda, Darun Mister ve Kairi. Oyun EX serisinin yeni oyunu olacak, ama isme tam olarak karar vermedikleri için şimdilik isimsiz olarak duyuruluyor.

Street Fighter EX serisi, Street Fighter'ın bir yan serisiydi ve dövüş oyunlarının o altın günlerinde Arika tarafından Capcom işbirliğiyle geliştirilmişti. 1996 yılında atari salonlarındaki yerini alan oyun bir yıl sonra da PlayStation için yayınlanmıştı. 1998'de Street Fighter EX2 çıktı, 2000 yılında ise PS2 için yayınlanan Street Fighter EX3 serinin son oyunu oldu. Bu gerçekten de yeni EX oyunuysa 18 yıl aradan sonra seri tekrar canlanıyor demektir.

Elbette Arika oyunu yalnızca PS4'e özel olarak duyurarak PlayStation kökenlerine sadık kalmayı da ihmal etmemiş.

İLGİLİ BÖLÜMLER