Yeni Star Wars Battlefront 2 Videosu Hikaye Hakkında Yeni Bilgiler Veriyor

YAZAN Eser Güven

İmparatorluk da olsa insan insandır

Star Wars Battlefront 2, ilk oyundan oldukça farklı olacak çünkü bu sefer üzerinde ciddi biçimde çalışılmış tek kişilik bir hikayesi de var ve bu Star Wars evreninde daha önce anlatılmamış bir hikaye. Disney'in D23 etkinliğinde yayınlanan yeni fragman işte bu etkileyici hikaye hakkında yeni bilgiler veriyor.

Oyunun bir İmparatorluk askerinin hikayesini anlatacağını biliyorduk; yayınlanan geliştirici günlükleri ise Endor'dan ikinci Ölüm Yıldızı'nın yok edilişine şahit olan özel operasyonlardan sorumlu İmparatorluk komutanlarından Iden Versio'nun hikayesine biraz daha yakından göz atma imkanı bulduk. Oyunun hikayesi işte bu olaydan sonrasını anlatıyor ve İmparator'un ölümünden sonra evrende neler olup bittiğine dair havada kalan soruları cevaplıyor.

Oyun Direktörü Mark Thompson, Star Wars serisinin savaşın İmparatorluk gözünden nasıl göründüğüne pek değinmediğini, Battlefront 2 ile yapmak istedikleri şeyin bu olduğunu söylüyor. Oyun sayesinde İmparatorluk askerlerinin de birer insan olduğunu görecek, İmparatorluğun içeriden nasıl yönetildiğine şahit olacağız. Hikayede İmparatorluk ordusu içinde görev yapan üç kişilik operasyon ekibi Inferno Squad'ı görecek ve True Blood'dan tanıdığımız Janina Gavankar tarafından canlandırılan Iden Versio'yu oynayacağız. Ekibimizin diğer üyeleri ise Hask ve Del. Hask tam bir İmparatorluk fanatiği; amacına ve ideallerine sonuna kadar sadık biri. Dell ise Coruscant'ta büyümüş ve galakside pek çok yeri dolaşmış bir gezgin. Kendini hikayeye biraz daha esprili bir dil kazandıracak. Elbette bir Star Wars klasiği olarak aile de hikayede büyük önem taşıyacak; Iden Versio'nun babası İmparatorluk filosunun amirallerinden biri.

> Star Wars: Battlefront 2'nin Bütün Kahramanları Sızmış Olabilir

Eğer Motive ve DICE amaçladıkları şeyi başarırsa bu Star Wars açısından da çok önemli bir oyun olacak ama bunu ancak Kasım ayında öğrenebileceğiz. Star Wars Battlefront 2 17 Kasım'da PC, PlayStation 4 ve Xbox One için çıkacak.