YAZAN Eser Güven

Ya da sağlam bir dayak yersiniz, orası yeteneğinize bağlı

Benim bu konudaki fikrim çok net; bence Dark Souls serisinin saf halde en zor oyunu Dark Souls'tur ve aynı zamanda en unutulmaz boss'lar da ilk oyundadır. Tabi tüm oyunları defalarca bitirdikten, NGbilmemkaç zorluk seviyelerini tamamladıktan sonra "o boss mu zor, hadi canım" denilebilir ama bu düşüncem oyunları ilk kez oynayacak oyuncular için geçerli. Daha ne yapacağını bilemeyen acemi bir Undead olarak etrafta dolaşmaya kalktığımız anda karşımıza dikilen dev Asylum Demon'ın yaşattığı hissi unutmak mümkün mü? İşte Wulf2k'nın hazırladığı Boss Rush modu da unutamadığımız o bosslarla arka arkaya savaşmamızı sağlıyor. Arada uğraşmamız gereken başka bir şey yok, doğrudan boss, bam bam bam.

Elbette Boss Rush modu tek seferde tüm bosslarla sırayla kapışmak istemeyenleri de düşünmüş ve istediğiniz bossu tek olarak seçebilmenizi de sağlamış. Yani dilerseniz Capra Demon'dan intikamınızı alabilir ya da Ornstein ve Smough'un karşısına dikilebilirsiniz. Bu modu kullanmak için tek yapmanız gereken şu EXE dosyasını indirmek (merak etmeyin, tamamen zararsız), sonra da programın menüsünden seçiminizi yapmak. İster Boss Rush modunda bossları sırayla karşınıza alabilir, Reverse Rush ile bossları tersten oynayabilir, ya da istediğiniz bossu tek olarak seçebilirsiniz. Eğer olur da dosya Dark Souls'taki karakterinizi alamazsa, yönetici modunda çalıştırmanızda fayda var.

Tabi modun yaratıcısı Wulf'un da önerdiği üzere bu olaya girmeden önce karakterinizin (ve kayıt dosyanızın) bir kopyasını almak akıllıca olabilir. Kayıt dosyalarınızı Documents\NBGI\DarkSouls klasöründe bulabilirsiniz.

Boss Rush modunda oynarken kendinize karşı da yarışmanız mümkün olacak çünkü Wulf mod sonunda toplamış olduğunuz ruh miktarının bitiriş derecenizi temsil edeceğini söylüyor. Az miktarda ruh, daha hızlı bitirdiğinizi gösterecekmiş.

İLGİLİ BÖLÜMLER