YAZAN Özlem Tülübaş

Xbox One X'te 4K çalışacak oyunların listesi belli oluyor.

E3 2017 etkinliğinde Microsoft ''en güçlü konsol'' olarak çıkaracağı Xbox One X'i resmi olarak duyurmuştu. Ayrıca birçok oyunun da yeni konsolda 4K desteklemesi için geliştirilmeye devam edildiğini söylemişti. Şirket yakın zamanda yeni konsolda 4K Ultra HD ile çalışacak iki oyunu açıkladı. 

The Evil Within 2 ve Wolfenstein 2: The New Colossus, resmi Xbox sitesinde ''Xbox One X Enhanced'', ''HDR'' ve ''4K Ultra HD'' logosu altında gösteriliyor. Bunun yanında Crackdown 3, Assassin's Creed: Origins, Sea of Thieves ve daha fazlası da Xbox One X'te 4K çözünürlüğü destekleyecek. 

Xbox One'ın bazı oyunları da Xbox One X konsolu piyasaya çıktığı zaman 4K çözünürlüğe sahip olması için güncelleme alacak. Gears of War 4, Forza Horizon 3, Killer Instinct, Minecraft ve Halo 5 bu oyunlar arasında olacak. 

Microsoft'un ''Şimdiye kadarki en güçlü konsol'' olduğunu söylediği Xbox One X, 7 Kasım 2017'de 499 $'lık fiyat etiketiyle dünya genelinde satışa sunulacak. Türkiye'deki fiyatı ise henüz açıklanmadı. 

The Evil Within 2 13 Ekim'de,  Wolfenstein 2: The New Colossus da 27 Ekim Cuma günü PlayStation 4, Xbox One ve PC için piyasaya çıkacak. 

 Yeni oyun konsolunda, yeni çıkacak oyunları gerçek 4K çözünürlükle oynamak harika bir deneyim olacak.

İLGİLİ BÖLÜMLER