YAZAN Özlem Tülübaş

Dedektiflik sevenlere yeni bir oyun geliyor.

 Sam Barlow tarafından geliştirilip 2015'in Haziran'ında piyasaya çıkan Her Story, iki kız kardeşin derin geçmişine ve aralarında olan garip iletişime odaklanıyordu. FMV (Full Motion Video) türündeki bu oyunda, karakterlerin ifadesini alarak katili bulmaya çalışıyorduk.

Sam Barlow, bu kez aynı formatta yeni bir oyunla oyuncuların karşısına çıkmayı hedefliyor. Yayıncı Annapurna Interactive ile politik gerilim tarzındaki 'Telling Lies' adını verdiği yeni oyun üzerinde şuan çalışmakta. Bu yeni oyunda tıpkı Her Story'de olduğu gibi 'interaktif film formatı'na sahip olacak ve 70'li yıllardaki gerilim filmlerinden esinlenilerek yapılacak. Ayrıca yeni oyunda Hollywood'dan isimleri de göreceğiz.

 Oyunun çok büyük prodüksiyonla yapılacağı söyleniyor. Sam Barlow şuanda oyunun senaryosunu yazmakla meşgul. Bu yüzden oyunun çekimlerine bu yılın sonlarında veya 2018'in başlarında başlanabilir. 

Annapurna'nın çıkardığı The Artful Escape, Ashen ve Donut County E3 2017'de 'En iyi bağımsız oyun' seçilmişti. İlginç oyunların yayıncılığını yapan Annapurna ile Barlow'un birlikte çalışması ortaya başarılı bir oyun çıkacağının göstergesi diyebiliriz.