YAZAN Yasin Madyb İlgün

Alice serisinin tasarımcısı ve yaratıcısı McGee biraz baymış gibi...

 American McGee's Alice ve Alice: Madness Returns gibi başarılı ve alternatif yapımlara imza atan American McGee, serinin hayranları tarafından biraz bunaltılmış durumda gibi.

Alice Serisi'nin yaratıcısı McGee, topun EA Games'te olduğunu söyledi ve hayranlarından anlayış istedi. Seri üzerinde herhangi bir kontrole sahip olmadığını ve devam oyunu kararının kendisine ait olmadığını söyleyen tasarımcı bu yönde çok fazla soru aldığını söyledi. Kendi resmi blogundan soru-cevap yapan McGee, "Ben ve RJ Berg, yeni bir Alice oyununu tasarlamak, yazmak ve geliştirmek için yardımcı olmaya hazırız. EA Games de sizin bu isteklerinizin farkında. EA Games "Yeni bir Alice oyunu için doğru zaman budur" diyene kadar beklemek zorundayız. Biz ölmeden önce yeni bir Alice oyunu MUHTEMELEN çıkacaktır. Ancak istekleriniz, ısrarınız ve fikirlerinizi doğrudan EA'e iletirseniz bu süreç daha hızlı gelişebilir." ifadelerini kullandı.

enzorlu-boss-nihilant

Başarılı geliştirici aynı zamanda serinin hayranlarını hafif sert bir dille uyardığının farkında ancak bu konuda bir hayli rahatsız edilmese bu seviyede bir açıklama yapmazdı diye düşünüyorum. 

Zaten açıklamasının son kısmında "Eğer bu mesajım kulağa kızgın bir şekilde geliyorsa özür dilerim, ama bu soruları tekrar tekrar duymak yeni bir şeyler üretmeme engel oluyor ve yeni projelerimin önüne geçiyor. Bu soruları görmezden gelmek istemiyorum, ancak aynı soruların tekrar sorulma oranı azalsa iyi olur. Anlayışınız için teşekkür ederim." dedi.

Bakalım EA Games ne zaman "Haydi, yeni bir Alice oyunu yapıyoruz" diyecek acaba. 

İLGİLİ BÖLÜMLER