YAZAN Gencer Fenercioğlu

2018 yılında bir televizyon dizisi de gelecek

1981'in efsanevi Alman denizaltı filmi Das Boot, 2018 yılının sonlarında bir TV dizisi olarak yeniden canlanacak ve Remote Control Productions kült film için bir sanal gerçeklik oyunu geliştirdiğini de açıkladı.

Filmin aslında denizaltının küçük koridorlarında geçtiğini görerek, bu projenin VR'a kolayca uyum sağlayacağını söyleyebiliriz. Tabii ki, stüdyo yaptığı açıklamada "bunaltıcı darlık" sözü de veriyor. Hatta film için ekip, bu tür sıkışık sınırlar içinde sorunsuz bir şekilde çekim yapmak için özel bir kamera yapmak zorunda kalmıştı.

Das Boot, II. Dünya Savaşı sırasında denizaltı (U-boot) U-96 ile ekibinin hikayesini anlatıyor. Filmi hala izlemediyseniz hemen izlemenizi şiddetle tavsiye ediyorum.

>Blade Runner 2049'un Sanal Gerçeklik Oyunları Geliyor - İlk Oyunun Fragmanı Çıktı

"Dünyanın en güçlü Alman filmi IP'lerinden birini oyun dünyasına getirmekten gurur duyuyoruz," diyen Remote Control Productions'ın CEO'su Hendrik Lesser, Das Boot'un diğer platformlara da gelebileceğini söyledi.

Görünüşe göre, VR oyunu filmin savaş karşıtı teması üzerine güçlü bir vurgu yapacak. Remote Control Productions daha önce Doghotel, Bus Simulator 16 ve Cathotel gibi oyunlar üzerinde çalışmıştı.

Sanal Gerçeklik oyununun 2018 yılında piyasaya sürülmesi planlanıyor.

İLGİLİ BÖLÜMLER