Electronic Arts, Gamescom 2017 Planlarını Açıkladı

YAZAN Alihan Aydaş

Electronic Arts'ın piyasaya çıkmaya hazırlanan oyunlarını Gamescom 2017'ye katılabilen herkes deneme fırsatı yakalayacak!

Oyuncuların bayramı olarak nitelendirebileceğimiz E3 2017 basın konferansı Haziran ayında tamamlandı, birbirinden harika yeni oyunlar ve sürpriz haberler öğrendik. Ancak bu yılın tek bayramı E3 2017 değil. 22 Ağustos ile 26 Ağustos arasında düzenlenecek olan Gamescom biz değerli oyuncuların ikinci bayramı olarak sayılabilir. Çünkü birbirinden harika yeni haberler bu oyun şovunda ortaya çıkmaya devam edecek. Ayrıca, bu etkinliğin en güzel yanlarından bir tanesi ise son çeyreğe çok yakın olması. Böylece oyunların çıkmasına çok küçük bir zaman kala sürpriz haberler duyacağımız anlamına geliyor.

Electronic Arts ise bu oyun şovunda gösteri yapacak şirketlerden bir tanesi ve bugün, Almanya'da düzenlenecek olan büyük etkinlik için planlarını açıkladı. Electronic Arts'ın sunumu 21 Ağustos Pazartesi günü Türkiye saati ile 19:30'da başlayacak ve bu gösteride EA, "yeni oyun, canlı maçlar ve birkaç sürpriz" sunacak. Tabii ki sadece bununla sınırlı değil. Electronic Arts'ın Gamescom için hazırladığı planlar arasında "yapımcı röportajları, yarışmalar, müzik performansları, oyunculara yeni oyunları oynatma imkanı ve daha fazlası" mevcut.

Almanya'nın Köln şehrinde düzenlenecek olan Gamescom'a katılan kişiler, Star Wars: Battlefront 2, FIFA 18, Need for Speed: Payback ve Battlefield 1'in "In the Name of Tsar" isimli yeni DLC paketini oynama fırsatı yakalayacaklar. Ayrıca, oynanabilir oyunlar arasında Star Wars Galaxy of Heroes ve FIFA isimli iki adet mobil oyunları da dahil. Electronic Arts, Gamescom'da yaklaşık olarak 400 adet oyun istasyonu bulunduracağını da duyurdu.

Son olarak, bu muazzam oyun şovunda yalnızca Electronic Arts olmayacak. Microsoft'un da katılacağı bu şovda "dünyanın en güçlü oyun konsolu" olarak adlandırılan Xbox One X, etkinliğe katılan oyuncular için kullanılabilir olacak. Yani bu etkinliğe katılma fırsatı yakalarsanız Xbox One X'i deneyebileceksiniz.