Call of Duty: WW2'nin Nazi Zombi Modu Resmi Olarak Açıklandı ve Fragmanı Yayınlandı

YAZAN Özlem Tülübaş

Nazi Zombi modu hikayesiyle beraber bizleri iliklerimize kadar korkuyla saracak!

Call of Duty serisinde ilk defa bir hikaye barındıracak olan Zombi modu bu sene köklerine dönmeye hazırlanan Call of Duty: WW2 ile birlikte hayatımıza girecek.
Geçtiğimiz günlerde ortalıkta dolaşan San Diego Comic-Con şovunda yayınlanacak tanıtım fragmanı olarak iddia edilen video için oyunun geliştirici ekibi ile patronu "biz fragmanı yayınlayana kadar ortalıkta dolaşan videoları izlemeyiniz" diyerek hayranlardan kibarca talepte bulunmuştu. Bugün ise nihayet tanıtım fragmanı yayınlandı ve Zombi modu ile ilgili yepyeni bilgiler aktarıldı.


Zombi modunun en güzel yanlarından bir tanesi ise bu sene piyasaya çıkacak olan Call of Duty: WW2 ile birlikte 2. Dünya Savaşı'na uygun şekilde hazırlanması. Böylece oyunun Zombi modu Nazi zombilerine odaklanacak. Ayrıca, sunulan tanıtım fragmanı, Nazi Zombi modunda zombi katilleri üzerine kurulu bir hikayenin yer alacağını ortaya koyuyor. Aşağıdaki video ile tanıtım fragmanını izleyebilirsiniz.

San Diego Comic-Con geri sayımında Zombi modunda yer alacak karakterler geri sayım şeklinde her gün tanıtılmışı. Kısaca özet geçmek gerekirse; Dr. Who'dan David Tennant, Daredevil'den Elodie Young, Iron Sky'dan (Demir Gökyüzü) Udo Kier, Pulp Fiction'dan (Ucuz Roman) Ving Rhames ve Vikings (Vikingler) isimli TV dizisinden Kathryn Winnick zombi modundaki karakterleri canlandıran yıldızlar arasında.


Activision, Nazi Zombileri için şunları söyledi: "Oyuncuları kan dondurucu ve gizemli Nazi zombilerinin deneylerinin bulunduğu bir labirente sokacağız ve korkunç yaratıklar mitsel olarak 2. Dünya Savaşı sırasında ortaya çıkıyorlar. Hikaye, uluslararası bir takımın, inanılmaz derecede kuvvetli düşman güçlerini harekete geçirmek ve yenilmez bir Undead ordusu kurmak için Axis güçleri tarafından kontrol edilen kötü niyetli bir planın parçası olarak ortaya çıkıyor." 


Sledgehammer Games'in kurucu ortağı Glen Schofield, bir basın açıklaması yaparak şu sözleri söyledi; "Daha önce hiç olmadığı kadar, oyuncuları Nazi Zombies modunda çok karanlık ve korkutucu yerlere götürüyoruz. Kısaca bu korku tecrübesinin bir cehennemi olacak."
Son olarak, 3 Kasım 2017 tarihinde piyasaya çıkacak olan Call of Duty: WW2 Xbox One, PC ve PlayStation 4 için raflarda olacak. Ayrıca, oyunun ön siparişini verenler, oyun çıkmadan önce düzenlenecek olan betasına katılabilecekler. PlayStation ile Activision arasında gerçekleştirilen sözleşme gereği beta, DLC paketleri gibi ekstralar, PlayStation 4 tarafında diğer platformlara göre çok daha erken tarihte piyasadaki yerini alacak.